Щодо зміни обсягів після проведення переговорної процедури закупівлі

Тетяна Коріненко
530
5 Листопада 2021
Щодо зміни обсягів після проведення переговорної процедури закупівлі
530
5 Листопада 2021

Питання читача

Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, з таким питанням. Чи можуть замовник та учасник укласти договір про закупівлю на постачання товару за результатами переговорної процедури на менший обсяг товару, ніж було зазначено в оголошенні про проведення переговорної процедури закупівлі та визначення учасника переможцем процедури закупівлі?

Відповідь експерта

Вітаю! Насамперед слід зауважити, що з огляду на зміст пунктів 13, 16 частини 1 статті 1, частини 1 статті 10, частин 4 та 5 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) застосування (проведення) переговорної процедури закупівлі не передбачає попередньої публікації інформації (оголошення) про проведення зазначеної процедури закупівлі в електронній системі закупівель.

Згідно з частиною 4 статті 40 Закону за результатами проведених переговорів з учасником (учасниками) процедури закупівлі замовник приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю.

Відповідно до частини 5 статті 40 Закону повідомлення про намір укласти договір про закупівлю обов’язково безоплатно оприлюднюється в електронній системі закупівель протягом одного дня після ухвалення рішення.

Водночас відповідно до пункту 8 частини 1 статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та Законом, інформацію про закупівлю, а саме: повідомлення про намір укласти договір про закупівлю...

Переговорна процедура

Публікації для учасників щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі,  що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі: практика, приклади, тощо.