Чи є протокол міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій належним обґрунтуванням переговорної процедури при наявності надзвичайної ситуації?

Володимир Маркович
776
17 Грудня 2021
Чи є протокол міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій належним обґрунтуванням переговорної процедури при наявності надзвичайної ситуації?
776
17 Грудня 2021

Питання читача

Доброго дня. Цікавить таке питання. Ми брали участь у процедурі відкритих торгів, яка не відбулася. Згодом замовник оголосив переговорну процедуру при нагальній потребі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. Як обґрунтування переговорної процедури замовник надав рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Чи є такий документ достатнім підтвердженням переговорної процедури і чи мав право замовник проводити переговорну процедуру?

Відповідь

Доброго дня. Згідно зі статтею 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, зокрема, якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендеру.

Відповідно до частини 6 статті 40 Закону повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинно містити, серед іншого, таку інформацію: обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі, експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують...

Переговорна процедура

Публікації для учасників щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі,  що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі: практика, приклади, тощо.