Перелік корисних посилань щодо здійснення закупівель локалізованих товарів, які підпадають під дію міжнародних угод

Олег Підгірський
1066
30 Липня 2023
Перелік корисних посилань щодо здійснення закупівель локалізованих товарів, які підпадають під дію міжнародних угод
1066
30 Липня 2023

Відповідно до пункту 29¹ частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) ступінь локалізації виробництва — показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.

Особливості здійснення закупівель товарів з необхідним ступенем локалізації, у тому числі перелік таких товарів, визначено пунктом 6¹ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону.

Проте згідно з абзацом 2 підпункту 4 пункту 6¹ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону цей пункт не застосовується до закупівель, які підпадають під дію положень Закону України «Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі» від 16.03.2016 № 1029-VIII, а також положень про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

У закупівельників виникає дуже багато запитань щодо застосування цієї норми. Наприклад, де взяти перелік відповідних угод? Як вирахувати величину спеціального права запозичення (далі — СПЗ)?

Можливо, стане у пригоді цей перелік корисних посилань на статті порталу RADNUK.COM.UA щодо здійснення закупівель товарів, які визначені в переліку підпункту 2 пункту 6¹ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону, проте така закупівля підпадає під дію нормативно-правових актів за абзацом 2 підпункту 4 наведеного пункту.

У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Приклади листів (за Особливостями)» розділу «Зразки учасникам за Особливостями». За результатом опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Локалізація

Ступінь локалізації виробництва - це показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО