Воєнний стан продовжено до 14.05.2024

Редакція
9970
12 Лютого 2024
Воєнний стан продовжено до 14.05.2024
9970
12 Лютого 2024

Воєнний стан продовжено до 14.05.2024. Сьогодні, 12.02.2024, Закон про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» повернено з підписом від Президента України.

12.02.2024 Закон про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 3564-IX від 06.02.2024 (далі — Закон № 3564-IX) повернено з підписом від Президента України.

Законом № 3564-IX передбачено продовження строку дії воєнного стану з 5 години 30 хвилин 14.02.2024 на 90 діб, тобто до 14.05.2024 до 5 години 30 хвилин.

Нагадаємо, що Закон України «Про правовий режим воєнного стану» визначає зміст правового режиму воєнного стану, порядок його введення та скасування, правові засади діяльності органів державної влади, військового командування, військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій в умовах воєнного стану, гарантії прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан — це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, Закон «Про правовий режим воєнного стану» та указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України.

Фахівцями порталу розроблено приклад службової записки, яку ви можете взяти за зразок. Завантажуйте, заповнюйте та користуйтесь.

Звертаємо вашу увагу, що на порталі з’явилась нова електронна книга «Публічні закупівлі: переліки корисних посилань», яка стане у пригоді замовникам, оборонним замовникам, учасникам та всім, хто дотичний до публічних закупівель. Дивіться, як її знайти:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану