Оновлення вимог щодо локалізації з 09.04.2024

Андрій Костенко
846
26 Квітня 2024
Оновлення вимог щодо локалізації з 09.04.2024
846
26 Квітня 2024

Якщо ви встигли ознайомитись зі статтею «Двадцять другі зміни до Особливостей набули чинності 09.04.2024! Порівняльна таблиця», то серед закупівельних змін могли помітити, що змінились і вимоги в частині локалізації в публічних закупівлях. Актуальність локалізації підкреслюється значною кількістю моніторингів, які можна знайти в електронній системі закупівель, та постійними запитаннями, які виникали у представників закупівельної спільноти щодо дотримання цих вимог.

Дійсно, механізм підтвердження ступеня локалізації виробництва та подальша перевірка дотримання зазначених вимог має низку проблем. Проте з набранням чинності двадцять другими змінами до Особливостей № 1178 щонайменше один такий проблемний момент було виправлено:

...
Локалізація

Ступінь локалізації виробництва - це показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО