Локалізація в публічних закупівлях: коли вимоги не застосовуються

Анастасія Матвійчук
3636
15 Серпня 2022
Локалізація в публічних закупівлях: коли вимоги не застосовуються
3636
15 Серпня 2022

З 14.07.2022 набув чинності Закон України від 16.12.2021 № 1977-ІХ «Про внесення змін до Закону України „Про публічні закупівлі“» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» (далі — Закон № 1977), яким до закупівельного законодавства впроваджено поняття «ступінь локалізації виробництва» та вимогу враховувати цей показник протягом найближчих 10 років у разі закупівлі низки високотехнологічних товарів на суму від 200 тис. грн.

Відповідно до пункту 29-1 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі, Закон) ступінь локалізації виробництва показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.

Для практичної реалізації Закону № 1977 Кабінет Міністрів України постановою від 02.08.2022 № 861 затвердив Порядок підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів (далі — Порядок № 861) та Порядок проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва (далі — Порядок моніторингу локалізації). 

Увага: згідно з пунктом 3 Порядку моніторингу локалізації такий моніторинг здійснюватиме не Держаудитслужба, а Мінекономіки раз на пів року, і саме Мінекономіки прийматиме рішення як про підтвердження ступеня локалізації певного товару та включення його до відповідного переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації, так і про виключення з цього переліку. Не плутати моніторинг локалізації з моніторингом процедур закупівель, що проводять державні аудитори відповідно до статті 8 Закону про закупівлі.      

...
Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель