Перелік корисних посилань щодо деяких нюансів підготовки та подання учасником тендерної пропозиції

Олег Підгірський
520
19 Листопада 2023
Перелік корисних посилань щодо деяких нюансів підготовки та подання учасником тендерної пропозиції
520
19 Листопада 2023

Відповідно до пункту 32 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) тендерна пропозиція — пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Згідно з пунктом 31 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, тендерні пропозиції подаються відповідно до порядку, визначеного статтею 26 Закону, крім положень частин 146 та 7 статті 26 Закону.

Тендерна пропозиція подається в електронній формі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям (у разі їх (його) встановлення), наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 47 Особливостей і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Законодавством у сфері публічних закупівель нечітко визначено порядок підготовки та подання учасником тендерної пропозиції, оскільки такі норми незручно розкидано як в Законі, так і в Особливостях. А дещо взагалі нечітко врегульовано. Здебільшого все пізнається на практиці. Можливо, перелік корисних посилань на нижченаведені статті порталу RADNUK.COM.UA щодо деяких нюансів підготовки та подання учасником тендерної пропозиції дещо роз’яснить такий порядок.

В рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Уповноваженій особі» розділу «Зразки замовникам за Особливостями». За результатом опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях