Документи пропозиції повинні бути чинними: практика АМКУ

Олег Підгірський
1048
26 Жовтня 2023
Документи пропозиції повинні бути чинними: практика АМКУ
1048
26 Жовтня 2023

Нагадаю, що законодавством у сфері публічних закупівель визначено обмежені положення щодо вимог до інформації чи документів, які повинен встановлювати замовник в тендерній документації. Тим самим здебільшого формування та формулювання таких вимог лежить на замовнику. Ми звикли, наприклад за численними приписами рішень органу оскарження, що як написана чинна вимога закупівлі, так і потрібно її виконувати, або ж і замовнику не сподіватись на більше в разі неточного формулювання.

Проте є й інша думка, наприклад щодо чинності документів.

Законодавством або іншими, зокрема локальними нормативними актами, може встановлюватися строк дії того чи іншого документа.

Для прикладу, найпростіше, що ми знаємо, за пунктом 6 Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733, строк дії довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, становить десять календарних днів з дати її формування. Тобто після закінчення терміну дії такої довідки вона вже не є дійсною і не може використовуватись за своїм функціональним призначенням, а саме не є відповідним документом.

...
Практика АМКУ

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО