Після подання скарги замовником внесено зміни до тендерної документації: дії учасника

Наталія Заєць
630
15 Грудня 2021
Після подання скарги замовником внесено зміни до тендерної документації: дії учасника
630
15 Грудня 2021

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) дозволяє замовникам змінювати вимоги тендерної документації. Іноді це потрібно замовникам, які виявили недопрацювання у відповідних вимогах, а іноді ініціатива зміни надходить від учасника у вигляді вимог змінити дискримінаційні умови чи передбачити додаткові умови. Така ініціатива може бути реалізована у формі скарги до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія), яка може зобов’язати замовника внести зміни до тендерної документації.

Зміни до тендерної документації можуть вноситися протягом усього періоду подання тендерних пропозицій. Керує процесом внесення змін до тендерної документації замовник, але розглянемо, що має врахувати при цьому учасник.

Вимоги Закону щодо внесення змін до тендерної документації

Внесення змін до тендерної документації врегульовано частиною 2 статті 24 Закону.

Замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації.

У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику