Чому не можна змінювати склад та обсяг робіт у межах суми вже укладеного договору про закупівлю?

Редакція
1102
16 Листопада 2021
Чому не можна змінювати склад та обсяг робіт у межах суми вже укладеного договору про закупівлю?
1102
16 Листопада 2021

Такий предмет закупівлі, як роботи, має найбільші вартісні межі, внаслідок чого викликає великий інтерес зі сторони учасників публічних закупівель. Адже де найбільша очікувана вартість, там є всі шанси отримати чималий прибуток, не кажучи вже про те, що стати постачальником наймасштабніших державних проєктів — це перспектива зросту іміджу підприємства в цілому. Сьогодні поговоримо про закупівлю робіт і з’ясуємо, чому не можна змінювати склад та обсяг робіт у межах суми вже укладеного договору про закупівлю.

Склад та обсяги робіт, передбачені проєктною документацією та технічною специфікацією закупівлі, відносяться до предмета договору, який є його істотною умовою. При цьому Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) містить заборону щодо зміни істотних умов договору про закупівлю після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених у частині 5 статті 41 Закону.

Серед наведених у частині 5 статті 41 Закону підстав для зміни істотних умов договору про закупівлю лише дві можна застосувати при корегуванні предмета договору про закупівлю:

  • зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника (пункт 1 частини 5 статті 41 Закону);
  • покращення якості предмета закупівлі, за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю (пункт 3 частини 5...
Допорогові/спрощені закупівлі

Публікації для учасників, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані "допорогові суми", тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників.