Зміна складу та обсягів робіт у межах суми вже укладеного договору про закупівлю. Чи можливо?

Любава Стефанюк
1775
11 Листопада 2021
Зміна складу та обсягів робіт у межах суми вже укладеного договору про закупівлю. Чи можливо?
1775
11 Листопада 2021

Незмінною в укладеному договорі підряду має бути лише його вартість, а от зміна складу та обсягів робіт, якщо вона не призводить до підвищення суми договору, не є порушенням закупівельного законодавства — така точка зору є досить популярним міфом, у який схильні вірити як виконавці, так і деякі замовники будівельних  робіт. Розвінчуємо міфи у цій статті.

Передумовою вищезазначених суджень, очевидно, є специфіка виконання будівельних контрактів, які рідко виконуються чітко згідно з первісним проєктом. Здебільшого підрядник, приступивши до виконання робіт, виявляє то помилки проєктанта, то приховані роботи, то необхідність замінити матеріали.

Якщо при цьому існує необхідність у придбанні додаткових робіт, що тягне за собою здорожчання вартості виконання робіт на об’єкті, то тут, хочеш не хочеш, необхідно коригувати проєкт та інвесторську кошторисну документацію, замовляти їх експертизу і, як правило, проводити закупівлю додаткових робіт в неконкурентний спосіб з урахуванням пункту 5 частини 7 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) або частини 5 статті 40 Закону.

А от якщо одні види робіт замінюються на інші, проте сума договору про закупівлю залишається незмінною, більшості  замовників видається зайвим корегувати вже укладений договір про закупівлю в сторону зменшення, а додаткові роботи закуповувати окремою процедурою (договором). Проте слід констатувати, що, на...

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт