Дії замовника у разі встановлення порушення у документах, які ним не вимагались

Редакція
787
2 Вересня 2021
Дії замовника у разі встановлення порушення у документах, які ним не вимагались
787
2 Вересня 2021

В публічних закупівлях бувають такі ситуації: «Замовник при розгляді тендерної пропозиції / пропозиції учасника виявив невідповідність у документі, який тендерною документацією / оголошенню про проведення спрощеної закупівлі взагалі не вимагався». Постає питання: відхиляти чи ні?

Відповідно до частини 11 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що замовник розглядає на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозицію учасника, яка за результатами електронного аукціону (у разі його проведення) визначена найбільш економічно вигідною. Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня завершення електронного аукціону.

Згідно з частиною 9 статті 29 Закону після оцінки тендерних пропозицій / пропозицій замовник розглядаєна відповідність вимогам тендерної документації / оголошення про проведення спрощеної закупівлі тендерну пропозицію / пропозицію, яка визначена найбільш економічно вигідною.

Положення Закону «…замовник розглядає на відповідність вимогам тендерної документації / оголошення про проведення спрощеної закупівлі тендерну пропозицію / пропозицію…» передбачає, що замовник розглядає лише ті документи, які вимагав у тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогах до предмета закупівлі.

Отже, не радимо замовникам відхиляти тендерні пропозиції / пропозиції учасників через помилки в документах, що не вимагались у тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогах до предмета закупівлі. Практику Органу оскарження читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Інформація в документах, яку не вимагали, як підстава для відхилення».

Додатково читайте на порталі RADNUK.COM.UA статті:

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника