Інформація в документах, яку не вимагали, як підстава для відхилення

Тетяна Руденко
2268
4 Травня 2020
СПЕЦВИПУСК
Інформація в документах, яку не вимагали, як підстава для відхилення
2268
4 Травня 2020

Нова редакція закону «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX (далі — Закон) почала діяти з 19.04.2020. Одним з важливих моментів в ухваленні цієї редакції є те, що законодавець значно доповнив та деталізував підстави для відмови учасникові в участі у процедурі закупівлі, перелік яких є  вичерпним. А це означає, що замовникам слід буде максимально грамотно й відповідально підходити до етапу розгляду тендерних пропозицій.

Отже, у даній статті пропонуємо розглянути позицію Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель щодо можливих наслідків надання учасником інформації та/або документів, які не передбачені тендерною документацією замовника.

Підстави для відхилення тендерної пропозиції

Перелік підстав, за яких замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі / переможця процедури закупівлі, установлений у ст. 31 Закону.

Серед них передбачені підстави, які стосуються учасників і окремо — учасника-переможця (тобто учасника, який вже отримав повідомлення про намір укласти договір). І тут — перший важливий нюанс, на який замовникові слід звернути увагу: відхиляти учасника-переможця на підставах, які передбачені Законом для учасників, не можна.

Так, замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання