Що має врахувати замовник для встановлення забезпечення виконання договору про закупівлю на свій рахунок

Тетяна Коріненко
772
12 Серпня 2021
Що має врахувати замовник для встановлення забезпечення виконання договору про закупівлю на свій рахунок
772
12 Серпня 2021

«Найкращі поручителі — це, поза всяким сумнівом, гроші і товари»
 Чарльз Діккенс

На жаль, укладання договору про закупівлю, як свідчить практика, ще не гарантує його виконання. У свою чергу Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) з метою захисту прав та законних інтересів надає можливість замовникам використовувати забезпечення виконання договору про закупівлю.

Що таке забезпечення виконання договору про закупівлю?

Дане визначення міститься у пункті 9 частини 1 статті 1 Закону та звучить так: забезпечення виконання договору про закупівлю — надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником за договором про закупівлю. Тобто по суті це певна гарантія виконання зобов’язань, які взяв на себе учасник перед замовником після укладення договору / договору про закупівлю.

В яких закупівлях можливе встановлення забезпечення виконання договору про закупівлю?

Щоб відповісти на дане питання, варто звернутися до визначення договору про закупівлю. Так, згідно з пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Отже, замовник має право встановити забезпечення виконання договору про закупівлю у спрощеній закупівлі та в процедурах закупівель. Згідно...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.