Трьохсторонній договір та закупівля майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно. Закупівля?

Тетяна Мішта
596
22 Липня 2021
Трьохсторонній договір та закупівля майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно. Закупівля?
596
22 Липня 2021

Випадки, на які не поширюється дія Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), не завжди однозначно тлумачаться замовниками, особливо, коли такі виключення стосуються закупівлі майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно, або ж закупівля здійснюється, коли сторонами договору є три юридичні особи, одна з яких є замовником у розумінні Закону. З метою формування єдиної позиції розглянемо вказані питання у статті нижче. 

Придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно

Дія Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є, зокрема, придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно. Виникає ряд питань:

  1. що відноситься до майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно?
  2. що мається на увазі під придбанням, орендою майнових прав?
  3. якщо, наприклад, замовник планує закупити розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для того, щоб надалі нею користуватися, то чи буде це закупівлею в розумінні Закону?
  4. чи є платне користування земельною ділянкою закупівлею в розумінні Закону?

Закон визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад. Частинами 5, 6 статті 3...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.