Інструкція щодо зазначення інформації по статті 17 Закону з урахуванням технічної реалізації

Редакція
6804
9 Грудня 2020
Інструкція щодо зазначення інформації по статті 17 Закону з урахуванням технічної реалізації
6804
9 Грудня 2020

З 04.12.2020 року замовники мають зазначати інформацію по статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) з урахуванням нового технічного функціонала. Детальніше про основні зміни — у статті «Перші кроки до електронної тендерної документації та 8 важливих питань». У цій статті розберемо, як зазначати замовнику інформацію по кожному пункту частин 1 та 2 статті 17 Закону в електронних полях так званої електронної тендерної документації на прикладі майданчика Zakupki.prom.ua та в «паперовій» тендерній документації.

Пункт 1 частини 1 статті 17 Закону («паперова» тендерна документація)

Пунктом 1 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо замовник має незаперечні докази того, що учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій службовій (посадовій) особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі.

Слід зазначити, що відповідно до частини 4 статті 17 Закону замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини 1 цієї статті. Тобто замовник не має права вимагати від учасника підтвердження відсутності або наявності підстав, передбачених даним пунктом.

Також відповідно до пункту 2 частини 2 статті 22 Закону в тендерній документації зазначаються такі відомості: один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 цього Закону, підстави, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 цього Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Враховуючи викладене вище, наприклад, у «паперовій» тендерній документації замовник може зазначити наступну інформацію:

Підстава для відмови в участі
у процедурі закупівлі 
Спосіб перевірки інформаціїНазва документа (Назва способу підтвердження)Вимоги до документа (Опис способу підтвердження)Форма подачі підтвердження
Замовник має незаперечні докази того, що учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій службовій (посадовій) особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі (пункт 1 частини 1 статті 17 Закону)Замовник перевіряє інформацію самостійноЗамовник не вказує спосіб підтвердження

Як бачимо, перший та другий стовпчики виконують вимогу пункту 2 частини 2 статті 22 Закону, тобто зазначено:

  1. підставу, встановлену пунктом 1 частини 1 статті 17 Закону;
  2. інформацію про спосіб підтвердження пункту 1 частини 1 статті 17 Закону.

Встановлення такої вимоги в тендерній документації також допоможе замовнику правильно зазначити відповідну інформацію і в електронних полях електронної тендерної документації.

Пункт 1 частини 1 статті 17 Закону в електронному полі (електронні поля тендерної документації)

В електронній системі закупівлі розділ, що стосується пункту 1 частини 1 статті 17 Закону, називається «Виявлення факту наміру впливу на прийняття рішення замовника» (Рис. 1).

Рис.1

Як зазначено вище, замовник не вимагає від учасника підтвердження відсутності підстав, передбачених пунктом 1 частини 1 статті 17 Закону, та перевіряє дану інформацію самостійно. Тому відкривати та заповнювати інформацію про спосіб підтвердження відповідності в електронній системі закупівель замовнику не потрібно.

Як учасник буде бачити інформацію, передбачену пунктом 1 частини 1 статті 17 Закону, на ProZorro?

Рис.2

Як учасник буде бачити  інформацію, передбачену пунктом 1 частини 1 статті 17 Закону, під час подання тендерної пропозиції на майданчику?

Рис.3

Пункти 2 та 3 частини 1 статті 17 Закону («паперова» тендерна документація)

Пунктом 2 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо відомості про юридичну особу, яка є учасником процедури закупівлі, внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Пунктом 3 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Відповідно до частини 5 статті 17 Закону замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

Враховуючи викладене вище, замовник має перевірити інформацію за пунктами 2 та 3 частини 1 статті 17 Закону самостійно за посиланням. Пропонуємо зазначити в «паперовій» тендерній документації наступну інформацію:

Підстава для відмови в участі
у процедурі закупівлі 
Спосіб перевірки інформаціїНазва документа (Назва способу підтвердження)Вимоги до документа (Опис способу підтвердження)Форма подачі підтвердження
Відомості про юридичну особу, яка є учасником процедури закупівлі, внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (пункт 2 частини 1 статті 17 Закону)Перевіряється безпосередньо замовником у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Документи, інформація від учасників не вимагаютьсяЗамовник не вказує спосіб підтвердження
Службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією (пункт 3 частини 1 статті 17 Закону)Перевіряється безпосередньо замовником у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Документи, інформація від учасників не вимагаютьсяЗамовник не вказує спосіб підтвердження

Як зазначати інформацію про пункти 2 та 3 частини 1 статті 17 Закону в електронних полях (електронні поля тендерної документації)

В електронній системі закупівлі розділ, що стосується пунктів 2 та 3 частини 1 статті 17 Закону, називається «Вчинення корупційного правопорушення» (Рис. 4).

Рис.4

Оскільки замовник перевіряє таку інформацію самостійно, відкривати та заповнювати інформацію про спосіб підтвердження відповідності в електронній системі закупівель замовнику не потрібно.

Як учасник буде бачити передбачену пунктами 2 та 3 частини 1 статті 17 Закону інформацію на ProZorro?

Рис.5

Як учасник буде бачити інформацію, передбачену пунктами  2 та 3 частини 1 статті 17 Закону, під час подання тендерної пропозиції на майданчику?

Рис.6

Пункт 4 частини 1 статті 17 Закону («паперова» тендерна документація)

Пунктом 4 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини 2 статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

Відповідно до частини 5 статті 17 Закону замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

Слід зазначити, що в цьому році ProZorro інтегровано зі зведеними відомостями щодо спотворення результатів торгів, які веде Антимонопольний комітет України, тому замовник може не перевіряти таку інформацію, наприклад, на сайті Антимонопольного комітету України, а система автоматично буде відображати її. Пропонуємо зазначити в «паперовій» тендерній документації наступну інформацію:

Підстава для відмови в участі у процедурі закупівлі Спосіб перевірки інформаціїНазва документа (Назва способу підтвердження)Вимоги до документа (Опис способу підтвердження)Форма подачі підтвердження
Суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини 2 статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів (пункт 4 частини 1 статті 17 Закону)Перевіряється безпосередньо замовником у Зведених відомостях про рішення органів Комітету про визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді спотворення результатів торгів (тендерів) та накладення штрафу. Документи, інформація від учасників не вимагаютьсяЗамовник не вказує спосіб підтвердження

Як зазначати інформацію про пункт 4 частини 1 статті 17 Закону в електронних полях (електронні поля тендерної документації)

В електронній системі закупівлі розділ, що стосується пункту 4 частини 1 статті 17 Закону, називається «Вчинення економічних правопорушень» (Рис. 7).

Рис.7

Оскільки замовник перевіряє таку інформацію самостійно, відкривати та заповнювати інформацію про спосіб підтвердження відповідності в електронній системі закупівель замовнику не потрібно.

Як учасник буде бачити інформацію, передбачену пунктом 4 частини 1 статті 17 Закону, на ProZorro?

Рис.8

Як учасник буде бачити інформацію,  передбачену пунктом 4 частини 1 статті 17 Закону, під час подання тендерної пропозиції на майданчику?

Рис.9

Пункти 5 та 6 частини 1 статті 17 Закону («паперова» тендерна документація)

Пунктом 5 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо фізична особа, яка є учасником процедури закупівлі, була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку.

Пунктом 6 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку.

Уповноваженим органом (Мінекономіки) було підготовлено лист щодо застосування статті 17 Закону № 3304-04/34835-06 від 03.06.2020, у якому зазначено, що замовник встановлює вимогу в тендерній документації щодо необхідності підтвердження учасниками процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції відсутності підстав, встановлених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 статті 17 Закону, при цьому підтвердження таких підстав може бути передбачено в довільній формі.

Тобто перевірити таку інформацію замовник самостійно не має можливості, тому пропонуємо зазначити в «паперовій» тендерній документації наступну інформацію:

Підстава для відмови в участі у процедурі закупівлі Спосіб перевірки інформаціїНазва документа (Назва способу підтвердження)Вимоги до документа (Опис способу підтвердження)Форма подачі підтвердження
* Фізична особа, яка є учасником процедури закупівлі, була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку (пункт 5 частини 1 статті 17 Закону)Перевіряється згідно з інформацією, наданою учасникомЗдійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання у складі  тендерної пропозиції  довідки в довільній форміІнформація в довільній формі  про те, що фізична особа, яка є учасником процедури закупівлі, не була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку, шляхом здійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання  в складі пропозиції  довідки в довільній формі згідно з листом Мінекономіки вих. № 3304-04/34835-06 від 03.06.2020Заява
* Службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку (пункт 6 частини 1 статті 17 Закону)Перевіряється згідно з інформацією, наданою учасникомЗдійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання  в складі пропозиції  довідки в довільній форміІнформація в довільній формі про те, що службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію, не була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку, шляхом здійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання в складі пропозиції довідки в довільній формі згідно з листом Мінекономіки вих. № 3304-04/34835-06 від 03.06.2020Заява

Як зазначати інформацію про пункти 5 та 6 частини 1 статті 17 Закону в електронних полях (електронні поля тендерної документації)

Крок 1. Знаходимо відповідний розділ в електронній системі закупівлі, що стосується пунктів 5 та 6 частини 1 статті 17 Закону, який називається «Вчинення злочинів, учинених з корисливих мотивів» та натискаємо «Відкрити і заповнити» (Рис. 10). Слід зазначити, що пункти 5 та 6 частини 1 статті 17 Закону об’єднані в електронній системі закупівель в одному розділі. Тому замовник окремо має додати спосіб підтвердження пункту 5 та окремо пункту 6 частини 1 статті 17 Закону.

Рис.10

Крок 2. Більшість інформації система заповнює автоматично, а замовник визначає спосіб, натиснувши «Додати спосіб підтвердження» (Рис. 11).

Рис.11

Крок 3. Зазначаємо назву способу підтвердження, опис способу підтвердження та форму подачі підтвердження пункту 5 частини 1 статті 17 Закону відповідно до інформації, яку зазначили в «паперовій» тендерній документації (Рис. 12).

Рис.12

Крок 4. Зазначаємо назву способу підтвердження, опис способу підтвердження та форму подачі підтвердження пункту 6 частини 1 статті 17 Закону відповідно до інформації, яку зазначили в «паперовій» тендерній документації (Рис. 13).

Рис.13

Про внесені зміни до пунктів 5 та 6 частини 1 статті 17 Закону під час реалізації забули

22 листопада поточного року набрали чинності зміни до Закону України «Про публічні закупівлі», внесені Законом України «Про внесення змін до статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі” у зв’язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень”» від 03.11.2020 № 954-IX, а саме: внесено зміни до пунктів 5 і 6 частини 1 статті 17 Закону про публічні закупівлі, замінивши слова «злочин, учинений з корисливих мотивів, зокрема, пов’язаний» на словосполучення «кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів, зокрема, пов’язане…». Детальніше — у статті «Чергові зміни до Закону України “Про публічні закупівлі”».

Важливо! Як бачимо, зазначена інформація в реалізованих електронних полях не відповідає чинному Закону, тому замовники мають зазначати правильну інформацію як у «паперовій», так і в електронній тендерній документації.

Пункт 7 частини 1 статті 17 Закону («паперова» тендерна документація)

Пунктом 7 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо тендерна пропозиція подана учасником конкурентної процедури закупівлі або участь у переговорній процедурі бере учасник, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з уповноваженою особою (особами), та/або з керівником замовника.

Слід зазначити, що відповідно до частини 4 статті 17 Закону замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини 1 цієї статті. Тобто замовник не має права вимагати від учасника підтвердження відсутності або наявності підстав, передбачених даним пунктом. Враховуючи викладене вище, у «паперовій» тендерній документації замовник може зазначити наступну інформацію:

Підстава для відмови в участі у процедурі закупівлі Спосіб перевірки інформаціїНазва документа (Назва способу підтвердження)Вимоги до документа (Опис способу підтвердження)Форма подачі підтвердження
Тендерна пропозиція подана учасником конкурентної процедури закупівлі або участь у переговорній процедурі бере учасник, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з уповноваженою особою (особами), та/або з керівником замовника (пункт 7 частини 1 статті 17 Закону)Замовник перевіряє інформацію самостійно. Документи, інформація від учасників не вимагаютьсяЗамовник не вказує спосіб підтвердження

Як зазначати інформацію про пункт 7 частини 1 статті 17 Закону в електронному полі (електронні поля тендерної документації)

В електронній системі закупівлі розділ, що стосується пункту 7 частини 1 статті 17 Закону називається «Виявлення факту наміру впливу на прийняття рішення замовника» (Рис. 14).

Рис.14

Як зазначено вище, замовник не вимагає від учасника підтвердження відсутності підстав, передбачених пунктом 7 частини 1 статті 17 Закону, та перевіряє дану інформацію самостійно. Тому відкривати та заповнювати інформацію про спосіб підтвердження відповідності в електронній системі закупівель замовнику не потрібно.

Як учасник буде бачити таку інформацію на ProZorro?

Рис.15

Пункт 8 частини 1 статті 17 Закону («паперова» тендерна документація)

Пунктом 8 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо учасник процедури закупівлі визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура.

Відповідно до частини 5 статті 17 Закону замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

Враховуючи викладене вище, замовник має перевірити інформацію за пунктом 8 частини 1 статті 17 Закону самостійно за посиланням. Пропонуємо зазначити в «паперовій» тендерній документації наступну інформацію:

Підстава для відмови в участі у процедурі закупівлі Спосіб перевірки інформаціїНазва документа (Назва способу підтвердження)Вимоги до документа (Опис способу підтвердження)Форма подачі підтвердження
Учасник процедури закупівлі визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура (пункт 8 частини 1 статті 17 Закону)Перевіряється безпосередньо замовником у Єдиному реєстрі підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. Документи, інформація від учасників не вимагаютьсяЗамовник не вказує спосіб підтвердження

Як зазначати інформацію про пункт 8 частини 1 статті 17 Закону в електронних полях (електронні поля тендерної документації)

В електронній системі закупівлі розділ, що стосується пункту 8 частини 1 статті 17 Закону, називається «Порушення справ про банкрутство» (Рис. 16).

Рис.16

Оскільки замовник перевіряє таку інформацію самостійно, відкривати та заповнювати інформацію про спосіб підтвердження відповідності в електронній системі закупівель замовнику не потрібно.

Як учасник буде бачити  інформацію, передбачену пунктом  8 частини 1 статті 17 Закону, на ProZorro?

Рис.17

Як учасник буде бачити інформацію, передбачену пунктом 8 частини 1 статті 17 Закону, під час подання тендерної пропозиції на майданчику?

Рис.18

Пункти 9, 10 та 11 частини 1 статті 17 Закону («паперова» тендерна документація)

Пунктом 9 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини 2 статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» (крім нерезидентів).

Пунктом 10 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо юридична особа, яка є учасником процедури закупівлі (крім нерезидентів), не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень (у тому числі за лотом).

Пунктом 11 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо учасник процедури закупівлі є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України «Про санкції».

Відповідно до частини 5 статті 17 Закону замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

Враховуючи викладене вище, замовник має самостійно перевірити інформацію за пунктами 9 та 11 частини 1 статті 17 Закону. А що стосується пункту 10, замовник має встановити вимогу щодо наявності антикорупційної програми та уповноваженого з реалізації антикорупційної програми виключно в разі, якщо вартість закупівлі дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень (у тому числі за лотом). Пропонуємо зазначити в «паперовій» тендерній документації наступну інформацію:

Підстава для відмови в участі у процедурі закупівлі Спосіб перевірки інформаціїНазва документа (Назва способу підтвердження)Вимоги до документа (Опис способу підтвердження)Форма подачі підтвердження
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини 2 статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» (крім нерезидентів) (пункт 9 частини 1 статті 17 Закону)Перевіряється безпосередньо замовником у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань. Документи, інформація від учасників не вимагаютьсяЗамовник не вказує спосіб підтвердження
* Юридична особа, яка є учасником процедури закупівлі (крім нерезидентів), не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 млн грн (у тому числі за лотом) (пункт 10 частини 1 статті 17 Закону)Замовник не вимагає документів, інформації, що підтверджують відсутність підстав.   Або якщо вартість закупівлі перевищує 20 млн грн —   перевіряється згідно з наданою інформацією учасником    —         Або якщо вартість закупівлі перевищує 20 млн грн —   здійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання  в складі пропозиції  довідки в довільній формі—         Або якщо вартість закупівлі перевищує 20 млн грн —   інформація в довільній формі про те, що юридична особа, яка є учасником процедури закупівлі (крім нерезидентів), має антикорупційну програму та уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, шляхом здійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання  в складі пропозиції  довідки в довільній формі згідно з листом Мінекономіки вих. № 3304-04/34835-06 від 03.06.2020    Замовник не вказує спосіб підтвердження     або   Заява
Учасник процедури закупівлі є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України «Про санкції» (пункт 11 частини 1 статті 17 Закону)Перевіряється безпосередньо замовником. Документи, інформація від учасників не вимагаютьсяЗамовник не вказує спосіб підтвердження

Як зазначати інформацію про пункти 9, 10 та 11 частини 1 статті 17 Закону в електронних полях (електронні поля тендерної документації)

В електронній системі закупівлі розділ, що стосується пунктів 9 та 10 частини 1 статті 17 Закону, називається «Наявність інших підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі» (Рис. 19).

Рис.19

Оскільки замовник перевіряє таку інформацію самостійно, відкривати та заповнювати інформацію про спосіб підтвердження відповідності в електронній системі закупівель замовнику не потрібно.

Як учасник буде бачити інформацію, передбачену пунктами 9, 10 та 11 частини 1 статті 17 Закону  на ProZorro?

Рис.20

Як учасник буде бачити інформацію, передбачену пунктами 9, 10 та 11 частини 1 статті 17 Закону, під час подання тендерної пропозиції на майданчику?

Рис.21

Слід зазначити, що в інформації, яка відображається на ProZorro та в учасника процедури закупівлі під час подання тендерної пропозиції, не зазначено інформацію за пунктом 10 частини 1 статті 17 Закону. Чому так відображається в системі, можна тільки здогадуватися, але, як приклад, система фільтрує закупівлі за очікуваною вартістю.

Пункт 12 частини 1 статті 17 Закону («паперова» тендерна документація)

Пунктом 12 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми.

Уповноваженим органом (Мінекономіки) було підготовлено лист щодо застосування статті 17 Закону № 3304-04/34835-06 від 03.06.2020, у якому зазначено, що замовник встановлює вимогу в тендерній документації щодо необхідності підтвердження учасниками процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції відсутності підстав, встановлених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 статті 17 Закону, при цьому підтвердження таких підстав може бути передбачено в довільній формі.

Тобто перевірити таку інформацію замовник самостійно не має можливості, тому пропонуємо зазначити в «паперовій» тендерній документації наступну інформацію:

Підстава для відмови в участі у процедурі закупівлі Спосіб перевірки інформаціїНазва документа (Назва способу підтвердження)Вимоги до документа (Опис способу підтвердження)Форма подачі підтвердження
* Службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми (пункт 12 частини 1 статті 17 Закону)Перевіряється згідно з інформацією, наданою учасникомЗдійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання  в складі пропозиції  довідки в довільній форміІнформація в довільній формі про те, що службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми, шляхом здійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання  в складі пропозиції  довідки в довільній формі згідно з листом Мінекономіки вих. № 3304-04/34835-06 від 03.06.2020Заява

Як зазначати інформацію про пункт 12 частини 1 статті 17 Закону в електронних полях (електронні поля тендерної документації)

Крок 1. Знаходимо відповідний розділ в електронній системі закупівлі, що стосується пункту 12 частини 1 статті 17 Закону, який називається «Вчинення правопорушень, пов’язаних з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми» (Рис. 22).

Рис.22

Крок 2. Більшість інформації система заповнює автоматично, а замовник визначає спосіб надання учасником інформації, натиснувши «Додати спосіб підтвердження» (Рис. 23).

Рис.23

Крок 3. Зазначаємо назву способу підтвердження, опис способу підтвердження та форму подачі підтвердження пункту 12 частини 1 статті 17 Закону відповідно до інформації, яку зазначили в «паперовій» тендерній документації (Рис. 24).

Рис.24

Пункт 13 частини 1 статті 17 Закону («паперова» тендерна документація)

Пунктом 13 частини 1 статті 17 Закону передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо учасник процедури закупівлі має заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника.

Уповноваженим органом (Мінекономіки) було підготовлено лист щодо застосування статті 17 Закону № 3304-04/34835-06 від 03.06.2020, у якому зазначено, що замовник встановлює вимогу в тендерній документації щодо необхідності підтвердження учасниками процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції відсутності підстав, встановлених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 статті 17 Закону, при цьому підтвердження таких підстав може бути передбачено в довільній формі.

Тобто перевірити таку інформацію замовник самостійно не має можливості, тому пропонуємо зазначити в «паперовій» тендерній документації наступну інформацію:

Підстава для відмови в участі у процедурі закупівлі Спосіб перевірки інформаціїНазва документа (Назва способу підтвердження)Вимоги до документа (Опис способу підтвердження)Форма подачі підтвердження
* Учасник процедури закупівлі має заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника (пункт 13 частини 1 статті 17 Закону)Перевіряється згідно з інформацією, наданою учасникомЗдійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання  в складі пропозиції  довідки в довільній форміІнформація в довільній формі про те, що в учасника відсутня заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) шляхом здійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання  в складі пропозиції  довідки в довільній формі згідно з листом Мінекономіки вих. № 3304-04/34835-06 від 03.06.2020.   Якщо в учасника наявна заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), він надає інформацію в довільній формі про те, що  такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника, шляхом здійснення підтвердження під час подання тендерної пропозиції або заповнення електронного поля «Заява», або надання  в складі пропозиції  довідки в довільній формі згідно з листом Мінекономіки вих. № 3304-04/34835-06 від 03.06.2020Заява

Як зазначати інформацію про пункт 13 частини 1 статті 17 Закону в електронних полях (електронні поля тендерної документації)

Крок 1. Знаходимо відповідний розділ в електронній системі закупівлі, що стосується пункту 13 частини 1 статті 17 Закону, який називається «Заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів)» (Рис. 25).

Рис.25

Крок 2. Більшість інформації система заповнює автоматично, а замовник визначає спосіб надання учасником інформації, натиснувши «Додати спосіб підтвердження» (Рис. 26).

Рис.26

Крок 3. Зазначаємо назву способу підтвердження, опис способу підтвердження та форму подачі підтвердження пункту 13 частини 1 статті 17 Закону відповідно до інформації, яку зазначили в «паперовій» тендерній документації (Рис. 27).

Рис.27

Частина 2 статті 17 Закону («паперова» тендерна документація)

Частиною 2 статті 17 Закону передбачено, що замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов’язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання, і було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків — протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору.

Учасник процедури закупівлі, що перебуває в обставинах, зазначених у частині 2 цієї статті, може надати підтвердження вжиття заходів для доведення своєї надійності, незважаючи на наявність відповідної підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі. Для цього учасник (суб’єкт господарювання) повинен довести, що він сплатив або зобов’язався сплатити відповідні зобов’язання та відшкодування завданих збитків. Якщо замовник вважає таке підтвердження достатнім, учаснику не може бути відмовлено в участі в процедурі закупівлі.

Уповноваженим органом (Мінекономіки) було підготовлено лист щодо застосування статті 17 Закону № 3304-04/34835-06 від 03.06.2020, у якому зазначено, що замовник встановлює вимогу в тендерній документації щодо необхідності підтвердження учасниками процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції відсутності підстав, встановлених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 статті 17 Закону, при цьому підтвердження таких підстав може бути передбачено в довільній формі.

Слід зазначити, що в електронній системі закупівель не реалізовано технічну можливість встановлювати вимоги щодо частини 2 статті 17 Закону. Тому замовник має передбачити відповідну вимогу в тендерній документації, наприклад:

Підстава для відмови в участі у процедурі закупівлі Спосіб перевірки інформаціїНазва документа (Назва способу підтвердження)Вимоги до документа (Опис способу підтвердження)Форма подачі підтвердження
* Замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов’язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання, і було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків — протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору. Учасник процедури закупівлі, що перебуває в обставинах, зазначених у частині 2  статті 17 Закону, може надати підтвердження вжиття заходів для доведення своєї надійності, незважаючи на наявність відповідної підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі. Для цього учасник (суб’єкт господарювання) повинен довести, що він сплатив або зобов’язався сплатити відповідні зобов’язання та відшкодування завданих збитків. Якщо замовник вважає таке підтвердження достатнім, учаснику не може бути відмовлено в участі в процедурі закупівлі (частина 2 статті 17 Закону)Перевіряється згідно з інформацією, наданою учасникомЗавантаження учасником інформації у вигляді довідки в довільній формі під час подання тендерної пропозиції через електронну систему закупівельУчасник процедури закупівлі в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції підтверджує відсутність підстав (частина 3 статті 17 Закону).   Надається інформація у вигляді довідки в довільній формі згідно з листом Мінекономіки вих. 3304-04/34835-06 від 03.06.2020Інформація у вигляді довідки в довільній формі

Бажаємо всебічно вдалих закупівель, та читайте статті за темою на порталі RADNUK.COM.UA:

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО