Підтверджуємо відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі по-новому

Анна Селютіна
2707
8 Грудня 2020
Підтверджуємо відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі по-новому
2707
8 Грудня 2020

З 04.12.2020 замовники встановлюють вимоги щодо статті 17 в електронних полях так званої електронної тендерної документації. Враховуючи, що не всі підстави передбачені електронною тендерною документацією, замовники зазначають таку інформацію і у звичній для всіх «паперовій» тендерній документації. У цій статті розберемо, як учасник має підтвердити відсутність / наявність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі згідно зі статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Основні зміни для учасників процедури закупівлі

Враховуючи такі технічні новації, учасники мають не тільки уважно читати «паперову» тендерну документацію, а і враховувати так звану електронну тендерну документацію. Крім того, що учасники мають уважно вивчити вимоги замовника, їх необхідно ще й зіставити, оскільки в «паперовій» тендерній документації може бути зазначена замовником одна інформація, а в електронній тендерній документації — зовсім інша. Нагадаю, що головне правило успішної участі в тендерах — «Тендерна пропозиція = Тендерній документації».

Де знайти вимоги замовника щодо статті 17 Закону

Якщо говорити про «паперову» тендерну документацію, то знайти такі вимоги можна, наприклад, у додатку до «паперової» тендерної документації або ж у пункті 5 розділу 3 «паперової» тендерної документації з відповідною назвою «Кваліфікаційні критерії до учасників та вимоги, установлені статтею 17 Закону». А інформацію, зазначену в...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.