Закупівля робіт одночасно з проєктною документацією: прямий обов’язок чи вибір замовника?

Тетяна Мішта
1932
3 Листопада 2021
Закупівля робіт одночасно з проєктною документацією: прямий обов’язок чи вибір замовника?
1932
3 Листопада 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Чи дійсно, судячи з визначення поняття «роботи», замовнику при оголошенні закупівлі робіт необхідно одночасно закуповувати проєктну документацію? Як замовнику оголосити закупівлю робіт, не маючи очікуваної вартості, експертизи тощо?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Відповідно до змін, внесених до поняття «роботи» у Законі України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), наразі роботами можуть бути, у тому числі, роботи з будівництва об’єктів з розробленням проєктної документації.

Водночас предмет закупівлі придбавається замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі у порядку, встановленому Уповноваженим органом.

Тому роботами у розумінні Закону будуть вважатись тепер як окремо розроблення проєктної документації на об’єкти будівництва, так і будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд, а також роботи з будівництва об’єктів одночасно з розробленням проєктної документації.

Визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником згідно з пунктом 27 частини 1 статті 1 Закону за об’єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», прийнятого наказом Мінрегіону України від 05.07.2013 № 293, а також галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23.08.2011 № 301.

Згідно з ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затвердженими наказом Мінрегіону України від 04.06.2014 № 163, об’єктом будівництва є будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси або частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури, а проектною документацією є затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні рішення, а також кошториси об’єктів будівництва.

Отже, замовник має вибір, чи придбавати спочатку окремо розроблення проєктної документації на об’єкт, чи придбавати одночасно роботи з будівництва об’єкта з розробленням проєктної документації на нього (за потреби).

Тому, якщо вартість робіт, що купуватимуться одночасно з розробленням проєктної документації, перевищує межі, встановлені Законом, то замовникові слід керуватись вартісними межами на визначений ним у такий спосіб предмет закупівлі робіт і здійснювати придбання шляхом проведення тендеру.

При цьому, оскільки для публічних закупівель робіт можливість придбання в рамках одного тендеру і будівництва, і розроблення проєктної документації є новою, замовникові слід виважено приймати рішення щодо доцільності її застосування у разі наявності реальної потреби у таких діях та за наявності можливості здійснення попереднього обрахунку вартості в цілому, з огляду на ті обмеження, які встановлює стаття 41 Закону в частині обмеженої можливості зміни істотних умов майбутнього договору про закупівлю.

Тому, відповідаючи на друге питання щодо визначення очікуваної вартості робіт ще до розроблення проєктної документації та проходження експертизи, варто зауважити, що очікувана вартість визначатиметься замовником самостійно. Водночас для здійснення обрахунку вартості розроблення проєктної документації та безпосередньо попередньої вартості будівництва замовник може залучати як внутрішніх, так і зовнішніх фахівців, які є експертами у відповідній будівельній сфері. 

Більше щодо теми статті читайте на порталі RADNUK.COM.UA:

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО