Чи може проектант здійснювати як авторський, так і технічний нагляд?

Юлія Соболь
466
7 Вересня 2021
Чи може проектант здійснювати як авторський, так і технічний нагляд?
466
7 Вересня 2021

Зважаючи, що закупівля робіт в Україні питання актуальне, різного роду роботи закуповують та будуть закуповувати щорічно. У цій статті розглянемо правову позицію, щодо таких питань:

  • чи може виконавець робіт здійснювати технічних нагляд? Для відповіді на це запитання вияснимо хто здійснює технічний нагляд та що є предметом технічного нагляду.
  • чи може проэктант здійснювати як авторський, так і технічний нагляд?

Чи може виконавець робіт здійснювати технічних нагляд?

Закон України «Про архітектурну діяльність» (далі – Закон) визначає правові та організаційні засади здійснення, в тому числі технічного нагляду за будівництвом. Відповідно до абзацу 12 частини 1 статті 1 Закону, здійснення технічного нагляду за будівництвом об’єкта архітектури відноситься до інжинірингової діяльності у сфері будівництва.

Закон надає визначення терміну технічний нагляд – здійснення замовником контролю за дотриманням проєктних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю виконаних робіт та їх обсягами під час будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об’єкта містобудування (абзац 14 частини 1 статті 1 Закону).

Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат (інженери з технічного нагляду – відповідальні виконавці, що мають виданий відповідно до законодавства Атестаційною архітектурно-будівельною комісією кваліфікаційний сертифікат) (частина 4 статті 11 Закону). Тобто забезпечення здійснення технічного нагляду на...

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт