Експертиза проектів будівництва та експертиза після коригування проекту: у яких випадках та на підставі чого

Юлія Соболь
923
10 Вересня 2021
Експертиза проектів будівництва та експертиза після коригування проекту: у яких випадках та на підставі чого
923
10 Вересня 2021

У цій статті обговоримо, у яких випадках проєктна документація та на підставі яких підтвердних документів підлягає експертизі.

Нормативно-правові акти при проведенні експертизи

Основні законодавчі та нормативно-правові акти, які регулюють правовідносини у сфері експертизи: стаття 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», стаття 7 Закону України «Про архітектурну діяльність», Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560, ДСТУ 8907:2019 «Настанова щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво». Експертизу проводять експертні організації. Мінрегіон оприлюднює перелік експертних організацій, що здійснюють експертизу проєктної документації, за посиланням.

З якою ціллю здійснюють експертизу? Метою проведення експертизи проєктів будівництва (далі — експертиза) є визначення якості проєктних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, пожежної безпеки, енергозбереження.

Експертиза є завершальним етапом розроблення проєктів будівництва. Тобто експертиза здійснюється до затвердження проєкту.

Взагалі законодавець визначив чіткий алгоритм дій для забудовника. Проведення експертизи здійснюється після отримання вихідних даних та розроблення проєктної документації.

Так, згідно з частиною 5 статті 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проєктування та будівництво об’єктів (у т. ч. реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) здійснюються власниками або користувачами...

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт