Нотатки закупівельника: спроможність інших суб’єктів господарювання як субпідрядників / співвиконавців

Ганна Довгая
1417
13 Серпня 2021
Нотатки закупівельника: спроможність інших суб’єктів господарювання як субпідрядників / співвиконавців
1417
13 Серпня 2021

Абзацом 2 частини 3 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій, такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та / або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників / співвиконавців. Щодо цього варто занотувати таке:

  1. щодо визначення поняття «спроможності». Спроможність — наявність умов, сприятливих для чого-небудь, обставин, які допомагають чомусь (Словник української мови в 11 томах. — Том 9, 1978. — Стор. 605). Детальний коментар щодо цього знайдете у статті «Зміни до Закону України ‟Про публічні закупівлі”»;
  2. Закон дозволяє учаснику залучити потужності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників / співвиконавців для підтвердження своєї відповідності лише двом з чотирьох кваліфікаційних критеріїв, які передбачені частиною 2 статті 16 Закону, а саме: наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

    Водночас Закон не допускає можливості залучати професійні та фінансові спроможності субпідрядників / співвиконавців для підтвердження відповідності учасника таким кваліфікаційним критеріям, як: наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) та наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю. Більше щодо цього твердження читайте у статті «Субпідрядники / співвиконавці у новому законі»;
  3. замовник має перевірити субпідрядника на відсутність підстав, передбачених частиною 1 статті 17 Закону, коли учасник процедури закупівлі має намір залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників / співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини 3 статті 16 цього Закону. Детальніше — у статті «Чотири важливих питання щодо електронізації статті 17 Закону».

Замовникам стане у нагоді «Побачити ВСЕ: чек-лист для перевірки тендерної пропозиції учасника або конкурента».

Учасникам на замітку: «9 прихованих вимог замовника, або Як не потрапити до пастки замовника?».Заключне цікави рішення, назва якого говорить сама за себе, читайте у статті «Сертифікат відповідності субпідрядника виданий цим самим субпідрядником? Не біда!».

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО