9 прихованих вимог замовника, або Як не потрапити до пастки замовника?

Тетяна Коріненко
1064
31 Травня 2021
9 прихованих вимог замовника, або Як не потрапити до пастки замовника?
1064
31 Травня 2021

«Раздватричотирип’ятьЗараз я іду шукать
Дитяча лічилка

Що таке приховані вимоги? Це вимоги замовника, зазвичай встановлені у нетиповому місці тендерної документації / оголошення про проведення спрощеної закупівлі, що створюють учасникам складнощі у зв’язку з тяжкістю їх виявлення та, відповідно, виконання.

Прикладами таких вимог є підтвердження тієї чи іншої інформації, при цьому місцем розміщення її в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі є розділи з іншим смисловим напрямком, також вимога може бути прихована серед стандартного тексту. Розглянемо на практиці, як це виглядає, бо попереджений — значить озброєний.

Приклад прихованої вимоги № 1

Оголошення № UA-2019-11-06-002023-c. У даному випадку замовник розмістив вимогу у тендерній документації щодо надання довідки із обслуговуючого банку про відкриті рахунки серед тексту проєкту договору про закупівлю:

«4.6. Розрахунок за поставлений товар здійснюється відповідно до пункту 1 статті 49 Бюджетного кодексу України протягом семи банківських днів після надходження бюджетного фінансування. У разі затримки бюджетного фінансування розрахунки за поставлений товар здійснюються протягом семи банківських днів з дати отримання замовником бюджетного призначення на фінансування закупівлі на свій реєстраційний рахунок. Для цілей укладання договору про закупівлю у складі тендерної пропозиції надати довідку із обслуговуючого банку про відкриті рахунки».

У даному випадку учасник процедури закупівлі не надав довідку, пропустивши...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику