Чи можемо ми укласти тимчасовий договір на постачання природного газу до завершення процедури відкритих торгів?

Редакція
2465
22 Лютого 2019
Чи можемо ми укласти тимчасовий договір на постачання природного газу до завершення процедури відкритих торгів?
2465
22 Лютого 2019

«Доброго дня! Допоможіть, будь ласка. Виникла необхідність державній установі закупити природний газ. Але процедура відкритих торгів триває більше місяця. Чи можемо ми укласти тимчасовий договір на постачання природного газу до завершення процедури відкритих торгів? Дякуємо!»

Добрий день! Звертаємо увагу, що згідно частини 7 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Згідно Закону України «Про публічні закупівлі» не передбачено укладення тимчасових/проміжних договорів. Але, у випадку, якщо у вас є діючий договір на постачання природного газу, то ви можете скористатися, пунктом 5 статті 36 Закону та продовжити дію договору про закупівлю на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку. Також додатково звертаємо Вашу увагу, що згідно статті 10 Закону повідомлення про внесення змін до договору оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу протягом трьох днів з дня внесення змін. Більше про внесення змін до договору Ви можете прочитати в випуску журналу № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 36-41.

Природний газ

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівель природного газу

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО