Коли частка «не» може стати причиною для відхилення учасника…

Ганна Довгая
1908
20 Вересня 2020
Коли частка «не» може стати причиною для відхилення учасника…
1908
20 Вересня 2020
Рішення № 11885-р/пк-пз від 16.06.2020, оголошення № UA-2020-04-29-001603-b 

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету від 25.05.2020 № 10 підставою відхилення Пропозиції Скаржника було: «тендерна пропозиція учасника не відповідає вимогам статті 17 Закону (інформація щодо учасника відкрита ліквідаційна процедура п. 8 ч. 1 ст.17 Закону)». Скаржник не погоджується з огляду на наступне.

Позиція скаржника

Скаржник зазначає, що згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон) замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

Стосовно Скаржника, за його твердженням не відкрита ліквідаційна процедура. Ця інформація міститься в відкритих державних реєстрах і Замовник має вільний доступ до неї та зобов’язаний перевірити її самостійно .

Твердження Замовника про невідповідність пропозиції учасника ґрунтуються на помилковому (з точки зору української мови) трактуванні фрази «учасник не визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура, тобто Учасник має на увазі, що частка «не» в цьому реченні стосується як словосполучень «не визнаний банкрутом» так і «не відкрита ліквідаційна процедура».

Незважаючи на це Замовник умисно протиправно, на думку Скаржника, відхилив його пропозицію. Окрім того, Скаржник у складі пропозиції надав Довідку з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство в якій чітко вказано: «У Єдиному реєстрі підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, відсутня інформація за вказаним у запиті кодом ЄДРПОУ/Номером та датою запису в ЄДР».

За твердженням Скаржника, в даному випадку Замовник мав керуватись вимогами пункту дев’ятнадцятого статті 22 Закону, відповідно до якої формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, а саме – технічні помилки та описки, та ухвалити рішення про віднесення цієї описки до категорії формальних помилок, які не впливають на зміст пропозиції.

Вимога тендерної документації

Відповідно до додатку 2 тендерної документації учасником надається довідка в довільній формі, за підписом уповноваженої особи учасника та завірений печаткою, в якій зазначається інформація стосовно відсутності підстав, визначених частинами першою і другою статті 17 Закону, зокрема, інформацію стосовно визнання учасника у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура.

Позиція органу оскарження

У складі пропозиції Скаржника міститься, зокрема, гарантійний лист про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій статті 17 Закону від 11.05.2020 № 16 (файл «гарантійний лист про відсутність підстав у ст.17.PDF»), в якій Скаржник підтверджує відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій статті 17 Закону, зокрема повідомляє, що він не визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура.

Враховуючи інформацію, наведену в мотивувальній частині рішення, пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена Замовником з підстав, наведених у протоколі засідання тендерного комітету від 25.05.2020 № 10. Враховуючи наведене, у тому числі наявність у довідці інформації про підтвердження відсутності підстав, визначених у частинах першій і другій статті 17 Закону, пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена Замовником з наведеної вище підстави.

Підписуйтесь на портал RADNUK.COM.UA на Вас чекає багато «свіжих» та цікавих рішень Уповноваженого органу, яка стане у нагоді як замовникам так і учасникам. Оберіть для себе зручний тариф зі знижкою.

Практика АМКУ

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО