Нотатки закупівельника: згадуємо найважливіше про аналогічний договір у закупівлях

Володимир Маркович
1892
19 Листопада 2021
Нотатки закупівельника: згадуємо найважливіше про аналогічний договір у закупівлях
1892
19 Листопада 2021

Відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі) замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Одним із найчастіше застосовуваних кваліфікаційних критеріїв є наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів). Ураховуючи цю обставину, зафіксуємо таке:

  • чинне законодавство не містить визначення поняття «аналогічний договір». З огляду на законодавчі норми, практику Антимонопольного комітету України та судів, Порядок визначення предмета закупівлі, затверджений наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708, аналогічним договором слід вважати договір, який визначений у межах певної категорії товарів, робіт чи послуг відповідно до ДК 021:2015, якщо інше не визначено в тендерній документації. Як правильно встановити вимогу щодо наявності відповідного досвіду? Читайте у статті «Поняття ‟аналогічний договір” у закупівлях»;
  • законодавство надає замовнику право у кожному конкретному випадку самостійно визначати вимоги до такого кваліфікаційного критерію, як документальне підтвердження досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів). Якщо вимога підтвердити наявність досвіду виконання кількох аналогічних договорів здається вам дискримінаційною, її можна оскаржити до Антимонопольного комітету України. Як це вдало зробити? Дізнаєтесь зі статті «Чи правомірно встановлювати вимогу щодо наявності 3 аналогічних договорів, що укладені із замовниками (контрагентами) за результатами конкурентного відбору»;
  • замовники, встановлюючи цей кваліфікаційний критерій та оцінюючи тендерні пропозиції учасників у частині його підтвердження, допускають численні порушення, серед яких — невідхилення тендерних пропозицій у таких випадках:

1) аналогічний договір у процесі виконання, хоча в тендерній документації вимагався виконаний договір;

2) у тендерній документації вимагалось надання двох аналогічних договорів, натомість переможець закупівлі надав один аналогічний договір;

3) неподання додаткових угод, які є невід’ємними частинами договору. Більше порушень — у статті «Аналогічний договір: 11 вимог та неуважність замовника».

Цікавить питання:що робити, якщо ви — новостворене підприємство і договір ще не підписували, відповідно, досвіду ще немає? Чи доцільно такому підприємству брати участь у тендері, якщо там є вимога «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)»? Відповідь дізнаєтесь зі статті «Більше не значить краще, або Скільки аналогічних договорів має надати учасник».

Ба більше, у статті «Аналогічний договір: на що слід звернути увагу усім сторонам процесу» дізнаєтесь, чи варто встановлювати в тендерній документації вимогу щодо обсягу постачання та виконання аналогічного договору на рівні 90 %.

Ще більше про аналогічні договори дізнаєтесь у статтях «Визначення аналогічного договору», «Аналогічний договір у складі тендерної пропозиції: вимоги до оформлення та неприпустимі недоліки», «Поняття ‟аналогічний договір”. Як трактує суд?».

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО