Аналогічний договір: на що слід звернути увагу усім сторонам процесу

Наталія Чабан
1479
20 Лютого 2021
Аналогічний договір: на що слід звернути увагу усім сторонам процесу
1479
20 Лютого 2021

Одним із перших кроків для проведення процедури закупівлі є складання тендерної документації замовником. Саме в ній замовник формує свої вимоги до предмету закупівлі та учасника закупівлі. Однією із складових тендерної документації є портрет майбутнього контрагента, намальований замовником, який складається з трьох частин: обладнання, матеріально-технічної бази та технології, досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) та наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. Досвід виконання аналогічних договорів — кваліфікаційний критерій, який використовують у публічних закупівлях найчастіше. І, як наслідок, виникає чимало непорозумінь щодо цього аспекту.

Ураховуючи вимоги пункту 31 частини 1 статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною 2 статті 22 Закону.

Частиною 2 статті 16 Закону передбачено, що замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, зокрема наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеному кваліфікаційному критерію, визначається замовником самостійно з огляду на специфіку предмета закупівлі, з урахуванням частини 3 статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону.

Ураховуючи викладене, замовник у тендерній документації самостійно встановлює вимогу щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору або аналогічних договорів, а також перелік інформації та документів, які...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.