Більше не значить краще, або Скільки аналогічних договорів має надати учасник

Катерина Плашенко
560
27 Червня 2021
Більше не значить краще, або Скільки аналогічних договорів має надати учасник
560
27 Червня 2021

Статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначені кваліфікаційні критерії процедури закупівлі, які установлює замовник під час проведення процедури закупівлі. Так, згідно з частиною 2 статті 16 Закону замовник установлює один або декілька таких кваліфікаційних критеріїв та вимагає від учасників документально підтвердженої інформації про їх відповідність. Пунктом 3 частини 2 статті 16 Закону передбачений такий критерій, як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів). У цій статті розглянемо три ситуації щодо такої вимоги замовника, як підтвердження аналогічного досвіду.

Ситуація №1 — відсутність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)

Як ми вже проаналізували, замовник може, але не зобов’язаний встановлювати вимогу щодо надання документально підтвердженої інформації згідно з пунктом 3 частини 2 статті 16 Закону. При цьому, якщо замовник встановив вимогу надання учасником копії виконаного аналогічного договору, учасник зобов’язаний надати відповідні документи. 

Якщо учасник, наприклад, новостворене підприємство та фактично не має досвіду, то брати участь у такому тендері йому недоцільно, оскільки за відсутності відповідних договорів та інших підтвердних документів його тендерна пропозиція буде правомірно відхилена замовником. Для участі у публічних закупівлях учаснику, в тому числі і новоствореному, потрібно мати підтвердження виконання аналогічних договорів. У Законі...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику