Якщо форма оголошення на майданчику не передбачає внесення необхідної інформації, замовники повинні її внести.

Редакція
2558
5 Травня 2020
СПЕЦВИПУСК
Якщо форма оголошення на майданчику не передбачає внесення необхідної інформації, замовники повинні її внести.
2558
5 Травня 2020

Моніторингом виявлено порушення форми оголошення та документації про проведення відкритих торгів

Продовжуємо попереджати замовників про нові порушення виявлені під час моніторингу за новою редакцією Закону про публічні закупівлі. Зверніть увагу, навіть якщо форма оголошення на майданчику не передбачає внесення необхідної інформації, замовники повинні відповідно до Закону внести необхідну інформацію. З деталями моніторингу ознайомтесь далі.

Інформація про предмет закупівлі – ДК 021:2015: 44810000-1 — Фарби (Фарби та емалі)

Номер закупівлі  – UA-2020-04-29-000891-b

Очікувана вартість – 410 000 грн.

Дата оголошення закупівлі – 29.04.2020

Рішення про початок моніторингу – Наказ від 29.04.2020, № 116 На порушення вимог пункту восьмого частини другої статті 21 Закону оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції. Також за результатами моніторингу установлено, що Замовник в пункті 4 розділу ІІІ ТД зазначив, що тендерні пропозиції залишаються дійсними протягом 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій. Відповідно до пункту 11 частини другої статті 22 Закону ТД повинна містити строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Однак на порушення вимог пункту 11 частини другої статті 22 Закону Замовник не зазначив, що термін дії тендерних пропозицій починається із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Також на порушення вимог пункту 8 частини другої статті 22 Закону у проекті договору про закупівлю не зазначено порядок змін його умов.

Порушення виявлено:

  1. Встановлено порушення законодавства в частині складання тендерної документації та/або внесення змін до неї
  2. Встановлено порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель

Нагадуємо, що згідно ч. 1 ст. 164-14 КУпАП за складення тендерної документації не відповідно до вимог Закону про публічні закупівлі спричинюють накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто сума штрафу за такі порушення складає 1 700,00 грн. Накладати адміністративні стягнення мають право: керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, його заступники, а також інші уповноважені керівником посадові особи цього органу. Детальніше про такі відповідальність читайте в статті «З 19.04.2020 Держаудитслужба* штрафуватиме порушників самостійно. Чому? Кого? За що?».

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО