Минулого тижня ми опрацювали перелік корисних посилань щодо здійснення закупівлі електричної енергії. Сьогодні ж зупинимось на нюансах виконання договору про закупівлю електричної енергії.
Нагадаю, що відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.
Враховуючи норму пункту 17 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 Особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону 922, крім частин 2-5, 7-9 статті 41 Закону 922, та Особливостей.
Істотні умови такого договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі крім випадків, передбачених пунктом 19 Особливостей.
Варто зазначити, що закупівельники неодноразово ламали голову щодо правильності застосування підпунктів 2 і 7 пункту 19 Особливостей при зміні ціни на електричну енергію під час виконання договору.
Доцільно також наголосити, що на договори про закупівлю електричної енергії, укладені з підстав пункту 11 Особливостей, не поширюються норми пункту 6 частини 1 статті 1 та статті 41 Закону 922, а також пункту 19 Особливостей. Тому укладення та виконання таких договорів здійснюється з урахуванням норм Цивільного і Господарського кодексів України.
Отже, щоб краще розуміти нюанси виконання договорів про закупівлю електричної енергії, ловіть відповідний перелік корисних посилань за статтями порталу RADNUK.COM.UA:
- «Три найпопулярніші питання щодо договорів про постачання електричної енергії», де автор надав відповідь на найбільш поширені питання наших підписників.
- «Зміна ціни в договорах про закупівлю електричної енергії за правилами воєнного стану» та «Цікаві аспекти зміни ціни постачання електричної енергії на прикладах», в якій ми розібрались у нормах щодо зміни ціни договору, зокрема за порівнянням використання норм підпунктів 2 і 7 пункту 19 Особливостей.
- «Одностороння відмова від виконання договору про постачання електричної енергії — штрафу бути: судова практика», де опрацьовано рішення суду, предметом якого є одностороннє розірвання договору про закупівлю електричної енергії та заборгованість споживача перед постачальником.
- «Чи має право постачальник припинити поставку електричної енергії через відмову замовника підвищити ціну», що висвітлює нам відповідь на досить актуальне для замовників питання.
Окремо рекомендую ознайомитися з публікаціями блогу Товариства з обмеженою відповідальністю «Тендерне агентство Радник»:
- «Вносимо зміни до істотних умов договору в частині зміни ціни електричної енергії правильно», яка також наводить нам правильність застосування пункту 19 Особливостей.
- «Визначення правочину щодо змін до договору про закупівлю недійсним при неправильному застосуванні підстави для внесення змін до істотних умов договору», в якій проаналізовано рішення Верховного Суду щодо визначення недійсною додаткової угоди при неправильному застосуванні норми про внесення змін до договору у зв’язку з коливанням ціни на ринку.
У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Приклади листів (за Особливостями)» розділу «Зразки учасникам за Особливостями». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.