Максимально практично про закупівлю е-енергії на 2021 рік

Ганна Довгая
12140
8 Жовтня 2020
Максимально практично про закупівлю е-енергії на 2021 рік
12140
8 Жовтня 2020

Однією з передумов успішного проведення публічних закупівель та виконання договору є правильне планування й визначення предмету закупівлі та звичайно ж підготовка якісної тендерної документації. Нижче розглянемо приклади визначення предмету при необхідності закупівлі е-енергії та надамо приклад технічної специфікації  і обґрунтування укладання договору про закупівлю без використання електронної системи закупівель / застосування  переговорної процедури для закупівлі послуг з розподілу електричної енергії  / послуг з розподілу електричної енергії та послуги із забезпечення перетікань перетікань реактивної електричної енергії.

З метою вдалого планування забезпечення безперебійного постачання електроенергії, відповідальні працівники замовника повинні завчасно визначити орієнтовну вартість закупівлі на 2021 рік, на який період вистачить обсягу електроенергії за чинним на даний момент договором та спланувати орієнтовний термін для укладення наступного договору про закупівлю.

Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон) та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника.

Закупівля таких товарів і послуг здійснюється замовником з дотриманням вимог Закону, керуючись вартісними межами, встановленими у статті 3 Закону.

Примірний перелік визначення предмету закупівлі електричної енергії у різних випадках, пропонуємо такий:

  1. Електрична енергія (Код ДК 021:2015: 09310000-5 Електрична енергія) як товар з оплатою за послугу з розподілу через постачальника – бюджетуємо річну орієнтовну вартість електричної енергії та послуги з розподілу однією сумою. 
  2. Електрична енергія (Код ДК 021:2015: 09310000-5 Електрична енергія) оплата лише за електричну енергію як Товар  – бюджетуємо річну орієнтовну вартість електричної енергії однією сумою.
  3. Послуга з розподілу електричної енергії (код національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 65310000-9 «Розподіл електричної енергії») – бюджетуємо річну орієнтовану вартість закупівлі  лише послуги з розподілу.
  4. Послуга з розподілу електричної енергії та послуга із компенсації перетікань реактивної електричної енергії (код національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 65310000-9 «Розподіл електричної енергії») – бюджетуємо річну орієнтовану вартість закупівлі  послуги з розподілу та з компенсації перетікань реактивної електроенергії однією сумою.
  5. Послуга із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії (код національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» -65320000-2 — Експлуатація електричних установок) – бюджетуємо річну орієнтовану вартість закупівлі  послуги з компенсації перетікань реактивної електроенергії.

Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» спільно з Марією Бречко, яка є практикуючим адвокатом та працює на посаді заступника начальника управління з правової роботи Управління з правової роботи та корпоративних відносин ПрАТ «Рівнеобленерго», розробили та надають до Вашого використання на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Зразки документів замовникам»:

  • приклад технічної специфікації для закупівлі електричної енергії на 2021 рік;
  • обґрунтування укладання договору про закупівлю без використання електронної системи закупівель / застосування  переговорної процедури для закупівлі послуг з розподілу електричної енергії  / послуг з розподілу електричної енергії та послуги із забезпечення перетікань перетікань реактивної електричної енергії.

Розлого та практично питання закупівлі електричної енергії на 2021 рік висвітлено на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Закупівля електроенергії: укладаємо договори своєчасно». Вдалих та «правильних» Вам закупівель!

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО