Перелік корисних посилань щодо нюансів формування та оприлюднення обґрунтування за пунктами 9 і 13 Особливостей

Олег Підгірський
1340
22 Жовтня 2023
Перелік корисних посилань щодо нюансів формування та оприлюднення обґрунтування за пунктами 9 і 13 Особливостей
1340
22 Жовтня 2023

Відповідно до абзацу 5 пункту 9 та абзацу 21 (29) пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), разом зі звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, замовник оприлюднює обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цього пункту. Обґрунтування у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа готується уповноваженою особою або іншою службовою (посадовою) особою замовника та погоджується (затверджується) керівником замовника або іншою особою, визначеною керівником замовника.

Наведені положення доповнили Особливості з 07.09.2023 за постановою Кабміну від 01.09.2023 № 952. Ці нововведення дещо закрутили голову закупівельникам, оскільки не зрозуміло чітко, що і як повинно бути обґрунтовано.

Тому, можливо, наведений нижче перелік корисних посилань щодо нюансів формування та оприлюднення обґрунтування за пунктами 9 і 13 Особливостей за статтями порталу RADNUK.COM.UA допоможе розібратися з розумінням чинних норм.

З прикладами документів для обґрунтування застосування по кожному підпункту пункту 13 Особливостей з урахуванням останніх змін можна ознайомитися у статтях «Документи для обґрунтування закупівлі згідно з пунктом 13 Особливостей (частина 1)» та «Приклади документів для обґрунтування закупівлі за виключеннями згідно з пунктом 13 Особливостей (частина 2)».

У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Закупівлі за пунктом 13 Особливостей» розділу  «Зразки замовникам за Особливостями з 19.05.2023». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

"Прямі" договори за Особливостями

Під "допороговими" закупівлями за Особливостями мається на увазі придбання товарів та послуг до 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту до 200 тис. грн та робіт до 1,5 млн. грн.