Не плутайте обґрунтування за пунктом 13 Особливостей та обґрунтування за Постановою № 710

Катерина Плашенко
3429
5 Жовтня 2023
Не плутайте обґрунтування за пунктом 13 Особливостей та обґрунтування за Постановою № 710
3429
5 Жовтня 2023

У статті розглянемо, що таке обґрунтування за пунктом 13 Особливостей та обґрунтування за Постановою № 710. Чому не варто плутати ці поняття, читайте далі.

Чотирнадцятими змінами до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), зокрема, передбачено, що в разі укладення договору про закупівлю відповідно до пункту 13 Особливостей замовник разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цього пункту.

Водночас на виконання пункту 4-1 постанови Уряду від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів (далі — Постанова № 710) головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб’єктам господарювання державного сектору економіки доручено, а органам місцевого самоврядування, Пенсійному фонду та фондам загальнообов’язкового державного соціального страхування рекомендовано з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів забезпечити обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.

Отже, у площині публічних закупівель поняття «обґрунтування» повторюється. Водночас обґрунтування за пунктом 13 Особливостей та обґрунтування за Постановою № 710 — це різні, не пов’язані між собою речі, які не варто плутати.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану