Тижневий БУМ для Замовника. Аномально низька ціна

Ганна Довгая
1034
2 Жовтня 2020
СПЕЦВИПУСК
Тижневий БУМ для Замовника. Аномально низька ціна
1034
2 Жовтня 2020

Аномально низька ціна як нова підстава для відхилення ще не зовсім «розвідана» замовниками й учасниками сфери закупівель. Але ж за невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до Закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом, або не  відповідно до Закону можуть накладати штраф на службових (посадових) осіб Замовника в розмірі 25 500 – 51 000 грн, за ті самі дії повторно  — 51 000 – 85 000 грн. Бережіть себе разом із підбіркою нижче.

  • Згідно із Законом учасник, цінову пропозицію якого було визначено як аномально низьку, протягом одного робочого дня повинен надати обґрунтування в довільній формі щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг. Поетапно та за допомогою скрінів ситуацію розглядає фахівець із розвитку державних закупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua Максим Коломієць у статті «Аномально низька ціна, що потрібно знати замовникові?».
  • Відповідно до інформації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу, відсутня інформація про те, що ціна учасника автоматично визначена електронною системою закупівель аномально низькою. Враховуючи наведене, Пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена Замовником. Хочете ознайомитися з рішенням? Тоді  детально читайте статтю  «Аномально низька ціна – не привід для відхилення тендерної пропозиції учасника».

У разі виникнення підозр щодо АНЦ та задля власного спокою перевіряйте пропозицію учасника за допомогою порталу RADNUK.COM.UA та Інструменту «Аномально низька ціна».

На порталі RADNUK.COM.UA в розділі  «Практика закупівель» підготували для вас окремий розділ «Аномально низька ціна».

Аномально низька ціна

Відповідно до Закону України Про Публічні закупівлі аномально низька ціна тендерної пропозиції (далі - аномально низька ціна)- ціна/приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону, та/або є меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону. Аномально низька ціна визначається електронною системою закупівель автоматично за умови наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота)