Аномально низька ціна, що потрібно знати замовникові?

Максим Коломієць
1035
22 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
Аномально низька ціна, що потрібно знати замовникові?
1035
22 Липня 2020

У сфері публічних закупівель є випадки, коли замовники під час кваліфікації учасників у конкурентних процедурах закупівель потрапляють в неоднозначні ситуації.

Скажімо, учасник подав занадто низьку цінову пропозицію, а потім не зміг виконати свої зобов’язання та розірвав договір. Або коли замовник вимушений погодитися на збільшення ціни за одиницю товару / роботи / послуги та зменшення обсягів закупівлі. І все це через те, що замовник жодним чином не міг боротися з демпінгом цін.

Саме тому в новій редакції ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) для допомоги замовникам розроблено інструмент «аномально низька ціна».

Аномально низька ціна тендерної пропозиції (далі — АНЦ) — це ціна / приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є:

 • меншою на 40 % або більше від середньоарифметичного значення ціни / приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону;
 • меншою на 30 % або більше від наступної ціни / приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону.

Варто зазначити, що АНЦ можлива лише в конкурентних процедурах закупівель. АНЦ розраховують під час двох етапів закупівель — першого та третього раундів аукціону. Але замовникам не доведеться самостійно вивчати та порівнювати ціни кожного учасника. Система автоматично проводить  усі розрахунки.

Як розрахувати АНЦ?

Якщо на етапі аукціону система...

Поради учасникам закупівель

Публікації, які в першу чергу є практичними порадами та спрямовані на учасника публічних (державних) закупівель

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель