Зразок обґрунтування аномально низької ціни тендерної пропозиції на закупівлю робіт

Редакція
10917
4 Травня 2021
Зразок обґрунтування аномально низької ціни тендерної пропозиції на закупівлю робіт
10917
4 Травня 2021

Аналізуючи ProZorro, можна помітити, що процедури закупівлі із будівельних робіт переважно мають найбільшу очікувану вартість. Учасники торгів, щоб стати переможцями найдорожчих проєктів, згодні понижати вартість тендерної пропозиції до рівня аномально низької.

Аномально низька ціна тендерної пропозиції — ціна / приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни / приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону, та / або є меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни / приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону (пункт 3 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)).

Аномально низька ціна визначається електронною системою закупівель автоматично за умови наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота). Згідно з частиною 14 статті 29 Закону учасник, який надав найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію, що є аномально низькою, повинен надати протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції обґрунтування в довільній формі щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг тендерної пропозиції.

Для вашої зручності наші фахівці підготували для вас приклад обґрунтування аномально низької ціни тендерної пропозиції на закупівлю робіт.

На жаль, Закон не визначає, яке саме обґрунтування аномально низької ціни є належним, тому замовник на власний розсуд оцінює належність / неналежність обґрунтування аномально-низької ціни.

Звертаємо увагу! Замовник може передбачити в тендерній документації, якому нормативно-правовому акту має відповідати обґрунтування аномально-низької ціни або що обов’язково воно має містити, а тому перед тим як готувати відповідне обґрунтування, доцільно ще раз вивчити вимоги замовника.

Якщо ваша тендерна пропозиція відхилена з причини неналежного обґрунтування аномально низької ціни, радимо ознайомитися з  рішеннями АМКУ № 17214-р/пк-пз від 14.09.2020 (оголошення UA-2020-06-23-005951-aта № 17318-р/пк-пз від 15.09.2020 (оголошення UA-2020-06-05-001983-b), проаналізувати подані скарги та, скориставшись досвідом колег, підготувати скаргу так, щоб АМКУ прийняло рішення на вашу користь.

Щодо тематики даного питання додатково читайте на порталі RADNUK.COM.UA такі публікації:

Аномально низька ціна

Відповідно до Закону України Про Публічні закупівлі аномально низька ціна тендерної пропозиції (далі – аномально низька ціна)- ціна/приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону, та/або є меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону. Аномально низька ціна визначається електронною системою закупівель автоматично за умови наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО