Аномально низька ціна – не привід для відхилення тендерної пропозиції учасника

Анна Селютіна
1526
12 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
Аномально низька ціна – не привід для відхилення тендерної пропозиції учасника
1526
12 Липня 2020

Рішення №12501-р/пк-пз 24.06.2020 року, оголошення № UA-2020-05-06-000651-c

Підстава відхилення тендерної пропозиції:

Відповідно до рішення про відхилення тендерної пропозиції від 01.06.2020 Пропозиція Скаржника була відхилена з наступної підстави: «Через аномально низьку ціну тендерної пропозиції ( п.1 ч. 1 статті 31)».

Позиція скаржника:

Скаржник зазначає, що аномально низька ціна визначається електронною системою закупівель автоматично за умови наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота). Згідно ч.14 ст.29 Закону України, учасник, який надав найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію, що є аномально низькою, повинен надати протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції обґрунтування в довільній формі щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг пропозиції. Замовник може відхилити аномально низьку тендерну пропозицію, у разі якщо учасник не надав належного обґрунтування вказаної у ній ціни або вартості, та відхиляє аномально низьку тендерну пропозицію у разі ненадходження такого обґрунтування протягом строку, визначеного абзацом першим цієї частини.

Скаржник звертає увагу, що електронна система закупівель не визначила пропозицію ТОВ «АВТОЛАЙФ ЦЕНТР» як аномально низьку. За таких обставин у ТОВ «АВТОЛАЙФ ЦЕНТР» не виникає обов’язку надати обґрунтування щодо цін або вартості послуг пропозиції.

Скаржник додає, що електронна...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель