За якою нормативно-правовою базою необхідно проводити закупівлю енергоносіїв

Редакція
22
20 Лютого 2014
За якою нормативно-правовою базою необхідно проводити закупівлю енергоносіїв
22
20 Лютого 2014

Запитання

  • Добрий день! Скажіть, будь ласка, якою нормативно-правовою базою слід користуватися при проведенні процедури закупівлі «у одного учасника» (закупівля енергоносіїв) під очікувану суму споживання без наявності кошторисних призначень? Дякую!

Відповідь

  • Доброго дня! Згідно з роз’ясненням Уповноваженого органу від 17.11.2011 (детальніше дивіться в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 3 за грудень 2011 року на стор. 28–30), Закон України «Про здійснення державних закупівель» не містить прямих обмежень щодо організації процедур закупівель до набрання чинності Законом про Державний бюджет України, затвердження кошторису, плану використання бюджетних коштів. Замовник для забезпечення невідкладних потреб у товарах, роботах і послугах наступного року може наприкінці поточного року (чи на початку наступного) розпочати процедуру закупівлі за бюджетні кошти за відповідним предметом закупівлі, виходячи з його очікуваної вартості за умови, що в основних умовах договору про закупівлю, у договорі про закупівлю буде передбачено відповідний порядок виникнення договірних зобов’язань залежно від реального фінансування. При укладенні договору розпорядникові бюджетних коштів необхідно обов’язково зважати на частину першу статті 23 Бюджетного кодексу України та передбачити умову виникнення платіжних зобов’язань при наявності відповідного бюджетного призначення (бюджетних асигнувань).

Разом з тим частиною п’ятою статті 40 Закону передбачено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених цією частиною цієї статті Закону.

  Отже, в разі проведення закупівлі в одного учасника без наявності відповідних кошторисних призначень ви спираєтеся на Бюджетний кодекс України, а також Закон України «Про здійснення державних закупівель».

Детальнішу інформацію щодо проведення процедури закупівлі в одного учасника ви можете прочитати в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 12 (27) за грудень 2013 року на стор. 20–27.

Зверніть увагу: розпочалася акція! Зберіть повну колекцію журналів «Радник в сфері державних закупівель» – 24 електронних випуски (і останній за 2013 рік друкований) усього лише за 74 грн!

№ 2 (29) за лютий

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в лютому 2014 року