Приводимо договір у відповідність до законодавства

Редакція
28
24 Лютого 2014
Приводимо договір у відповідність до законодавства
28
24 Лютого 2014

Запитання

  • Якщо договір закупівлі укладається наприкінці 2013 р. (ставка податку на додану вартість становить 20%), а оплата і поставка відповідно до даного договору буде здійснюватись у 2014 р. (ПДВ встановлено в розмірі 17% згідно з Податковим кодексом України), то яким чином правильно оформлювати такі дії для недопущення порушень у сфері державних закупівель? Завчасно вдячні за відповідь!»

Відповідь

  • Доброго дня. Згідно з п. 7 ч. 5 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель», умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків зміни ціни у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок.

Отже, уклавши договір у 2013 році, при набутті чинності правових підстав зміни ставки податку, необхідно укласти додаткову угоду до договору та привести умови договору у відповідність до законодавства.

№ 2 (29) за лютий

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в лютому 2014 року