Чи можливо застосувати процедуру закупівлі в одного учасника

Редакція
26
26 Лютого 2014
Чи можливо застосувати процедуру закупівлі в одного учасника
26
26 Лютого 2014

Запитання

Доброго дня, шановні консультанти! Дуже прошу терміново надати мені відповідь на таке питання: відділ освіти два рази відмінив відкриті торги на закупівлю вугілля кам’яного (до оцінки допущені пропозиції менш ніж двох учасників). Третій раз торги теж відмінено за рішенням колегії Антимонопольного комітету. Скажіть, будь ласка, можемо ми закупити вугілля на суму до 100 тисяч гривень (відповідно внести зміни до кошторису й т. д.)? Чи треба провести закупівлю в одного учасника? Щиро вдячна.

Відповідь

– Добрий день. Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель», цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за державні кошти, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві — 300 тисяч гривень), а робіт — 1 мільйон гривень, крім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, умови застосування якої встановлені розділом VIII-1 цього Закону, у тому числі на технічне обслуговування, іншу оплатну підтримку на майбутнє об’єкта закупівлі чи виплат, пов’язаних з використанням об’єктів права інтелектуальної власності.

У разі якщо протягом року у вас не було закупівлі за даним предметом, то ви можете укласти договір до 100 000 грн.

Що ж до процедури закупівлі в одного учасника, то ви маєте спиратися на вимоги ч. 2 ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель». У разі наявності зазначених у ній підстав, які мають бути документально підтверджені, ви можете застосувати процедуру закупівлі в одного учасника.

Зверніть увагу на те, що відміна торгів через недопущення до оцінки відповідної кількості учасників не дає права на застосування процедури закупівлі в одного учасника.

№ 2 (29) за лютий

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в лютому 2014 року