Чи можливо збільшити суму договору

Редакція
23
25 Лютого 2014
Чи можливо збільшити суму договору
23
25 Лютого 2014

Запитання

  • Добрий день, спочатку дозвольте висловити щиру подяку за якісну методологічну допомогу щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель, яку ви надаєте! Просимо вашої допомоги стосовно такої ситуації. Лікарня провела процедуру закупівлі послуги з постачання пари і гарячої води на очікувану вартість 680 605,00 грн (710,669 Гкал) та підписала договір на 680 605,00 грн (710,669 Гкал).

На сесії міської ради в жовтні було виділено частину суми. Між організаціями — підписано додаткову угоду на зменшення суми договору (без зменшення натуральних показників). На сесії в листопаді було виділено другу частину суми.

Беручи до уваги те, що при підписання першої додаткової угоди не було зменшено натуральні показники, лікарня вийшла з пропозицією про підписання ще однієї додаткової угоди до договору про постачання пари і гарячої води за державні кошти на суму, яка б дорівнювала сумі виділених коштів за два рази, у межах проведеної закупівлі. Обидві суми — більше 100 тис. грн. Теплокомуненерго відмовилось підписувати таку додаткову угоду. Така ситуація склалася і щодо інших підприємств міста.

Ми дзвонили на гарячу лінію, і нам відповіли, що наші дії законні, підпадають під дію підпункту 8 пункту 5 статті 40 Закону. Чи можливо підписати таку додаткову угоду до договору на закупівлю?

Начальник відділу охорони здоров’я М. О. Сухов

Відповідь

  • Доброго дня! З описаної вами ситуації не випливає жодних підстав для зміни умов договору про закупівлі, які регулюються п. 8 ч. 5 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель». На даний момент вам необхідно додатковою угодою збільшити суму договору, але Законом не передбачено збільшення суми договору. Отже, в разі якщо ви попередньо зменшили суму договору додатковою угодою, то у зв’язку із цим, згідно із Законом, ви вже не можете збільшити суму договору. Вважаємо, що, згідно із Законом, ви не маєте права підписувати таку додаткову угоду.

Детальнішу інформацію щодо укладення додаткової угоди ви можете прочитати в журналі «Радник в сфері державних закупівель» № 1 (16) за січень 2013 року на стор. 14.

№ 2 (29) за лютий

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в лютому 2014 року