Один із випадків для застосування переговорної процедури закупівлі на підставі пункту 4 частини 2 ст. 35 ЗУ “Про публічні закупівлі”?

Редакція
355
31 Січня 2019
Один із випадків для застосування переговорної процедури закупівлі на підставі пункту 4 частини 2 ст. 35 ЗУ “Про публічні закупівлі”?
355
31 Січня 2019

«Доброго дня! Допоможіть, будь ласка. Було тричі оголошено процедуру відкритих торгів, двічі процедура не відбулася через відсутність достатньої кількості учасників, а один раз було відхилено всіх учасників через невідповідність пропозицій вимогам тендерної документації. Чи може замовник застосувати переговорну процедуру закупівлі на підставі пункту 4 частини 2 ст. 35 ЗУ “Про публічні закупівлі”? Дякую».

Добрий день! Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) не конкретизовано питання щодо послідовності проведення даних процедур. Так, згідно з пунктом 4 частини другої статті 35 Закону замовник застосовує переговорну процедуру закупівлі як виняток, коли замовник двічі відмінив тендер через відсутність достатньої кількості учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, які визначив замовник у тендерній документації.
Отже, якщо замовник двічі відмінив тендер через відсутність достатньої кількості учасників, то обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі повинно містити посилання на звіти про результати проведення таких процедур закупівель у зв’язку з відсутністю достатньої кількості учасників, предметом закупівлі в яких були ті самі товари, роботи і послуги, що є предметом закупівлі в разі застосування переговорної процедури закупівлі.
Звертаємо увагу на лист МЕРТУ № 3302-05/36601-07 від 04.11.2015, який було видано за Законом України «Про здійснення державних закупівель» [детальніше — журнал № 12 (51) за грудень 2015 року, стор. 25], в якому зазначено, що замовник застосовує переговорну процедуру закупівлі, зокрема, якщо було двічі відмінено процедури закупівлі незалежно від їх послідовності, здійснені відповідно до річного плану закупівель, через відсутність достатньої кількості учасників. Також зазначаємо, що відсутність достатньої кількості учасників — це коли на торги ніхто не подав свою пропозицію або подав пропозицію лише один учасник.
Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель