Чи потрібно проводити відкриті торги, якщо сума лота що не відбувся допорогова?

Редакція
387
31 Січня 2019
Чи потрібно проводити відкриті торги, якщо сума лота що не відбувся допорогова?
387
31 Січня 2019

«Доброго дня! Порадьте, що слід робити. Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” проведено відкриті торги за лотами. За лотом 1 торги відбулись, за лотом 2 подано менше двох тендерних пропозицій. Чи необхідно проводити повторно відкриті торги за лотом 2, якщо сума становить 47 700 грн? Чи можливе проведення допорогової закупівлі? Дякую».

Добрий день! Звертаємо вашу увагу на лист Уповноваженого органу (Мінекономрозвитку України) [детальніше — у випуску журналу № 9 (72) за вересень 2017 року на стор. 44], в якому зазначено, що відповідно до частини першої статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник відміняє торги у випадках, установлених у цій статті Закону. При цьому торги може бути відмінено частково (за лотом). Згідно з частиною другою статті 31 Закону, замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у випадках, установлених у цій статті Закону. Замовник має право визнати торги такими, що не відбулися частково (за лотом). Таким чином, якщо за лотом (-ами) торги відмінено або визнано такими, що не відбулися, та в разі необхідності здійснення нової закупівлі замовник здійснює таку закупівлю, послуговуючись вартісними межами, визначеними в статті 2 Закону, розглядаючи вартість предмета закупівлі як новий предмет договору.
Отже, якщо вартість предмета закупівлі менша за вартісні межі, установлені в статті 2 Закону, то така закупівля є допороговою й не потребує застосування процедур, визначених статтею 12 Закону. Оскільки в описаній ситуації вартість лота складає 47 700 грн, тобто така сума є допороговою, то ви можете укласти прямий договір (без використання ProZorro для конкурентного відбору) або провести допорогову закупівлю в системі ProZorro. При цьому до здійснення нової закупівлі на суму 47 700 грн таку закупівлю потрібно буде відобразити в додатку до річного плану закупівель.
Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель