Очистити

Ви запитуєте, ми відповідаємо

Редакція
21
26 Березня 2015
21
26 Березня 2015

Наше підприємство на початку грудня виграло відкриті торги за предметами закупівлі "Послуги з озеленення міста" та "Послуги із збирання безпечних відходів". Зараз укладаємо договори. У розрахунках закладено єдиний соцвнесок у розмірі 36,92 %. Верховна Рада ухвалила законопроект № 1573 про зменшення єдиного соцвнеску до 16,4 %. Чи маємо ми право зробити перерахунки цін на послуги з урахуванням зменшення єдиного соцвнеску та укласти додаткові угоди до договорів на меншу суму?

Чи маємо ми право робити додаткову угоду до договору із зменшеною ціною на підставі п. 5.7 ст. 40 Закону "Про здійснення державних закупівель" з дати набрання чинності Законом "Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці" (адже у своїй конкурсній пропозиції ми зобов’язувалися дотримуватися умов пропозиції протягом 90 кал. днів з дня розкриття пропозицій, тобто до 11 лютого 2015 року)? Допоможіть вирішити це питання. Будемо дуже вдячні.

Доброго дня! Після набранням чинності Законом України «Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» (далі — закон про соцстрахування), прийнятим на основі законопроекту № 1573 від 22.12.2014, сторони, які уклали договір, у ціну якого було закладено єдиний соціальний внесок, розмір якого зменшується з набранням чинності законом про соцстрахування, мають внести зміни до таких договорів шляхом зміни ціни договору на нижчу на підставі, визначеній пунктом 5 частини 5 статті 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон), а саме: узгодженої зміни ціни в бік зменшення [без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг].

Отже, у разі наявності та на підставі випадку, чітко передбаченого вичерпним переліком частини 5 статті 40 Закону, сторони можуть внести зміни до договору про закупівлю, навіть якщо ціна договору за результатами внесених змін буде не відповідати ціні пропозицій конкурсних торгів учасника-переможця, з яким підписано договір про закупівлю.

Разом із цим пункт 5 частини 5 статті 40 Закону передбачає внесення змін до договору про закупівлю шляхом узгодженої зміни ціни в бік зменшення [без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг], що відповідає такому принципу здійснення державних закупівель, як максимальна економія та ефективність, що визначений статтею 3 Закону.

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель