Новини. Журнал за червень 2018

Вікторія Ревтюх
1126
1 Червня 2018
Новини. Журнал за червень 2018
1126
1 Червня 2018

З 01.07.2018 доступ до Реєстрів Мін’юсту буде можливим виключно з використанням захищених носіїв особистих ключів ЕЦП

Державне підприємство «Національні інформаційні системи», як адміністратор єдиних та державних реєстрів Міністерства юстиції України (далі — Реєстри), повідомляє, що з метою дотримання вимог до здійснення інформаційного обміну (для вчинення правочинів, надання адміністративних послуг та інших послуг в електронній формі, здійснення інформаційного обміну) з юридичними особами, починаючи з 01.07.2018, доступ до Реєстрів буде можливим виключно з використанням захищених носіїв особистих ключів електронного цифрового підпису (далі — захищені носії).

Інформацію щодо переліку захищених носіїв, сумісних з програмним забезпеченням Реєстрів, наведено на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України державного підприємства «Національні інформаційні системи».

У розумінні Закону України «Про електронний цифровий підпис» захищеним носієм особистого ключа є надійний засіб електронного цифрового підпису, що призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на нього даних від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення із особистими ключами та їх копіювання.

Перевагою використання захищеного носія, з погляду користувача, є неможливість скопіювати особистий ключ, що перешкоджає зловмисникам здійснювати дії від імені його власника.

Викрасти особистий ключ можливо лише разом із захищеним носієм, проте непомітним для власника ключа це вже не залишиться. Якщо виявиться факт зникнення захищеного носія, то власникові відразу необхідно звернутися до акредитованого центру сертифікації ключів і заблокувати сертифікат такого ключа.

За повідомленням прес-служби ДП «НАІС»

Зверніть увагу! На веб-порталі ProZorro оприлюднено вже п’ять рішень про відключення авторизованих електронних майданчиків від електронної системи закупівель

Саме така інформація міститься на сайті prozorro.gov.ua (див. розділ «Партнери» та підрозділ «Майданчикам»).

Мінекономрозвитку України видало наказ від 02.05.2018 № 614 «Про відключення авторизованого електронного майданчика від електронної системи закупівель». Так, відповідно до п. 28 Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого Постановою КМУ від 24.02.2016 № 166, на підставі листа адміністратора електронної системи закупівель від 05.04.2018 № 206/784/04 і рішення комісії із забезпечення здійснення авторизації електронних майданчиків, підготовки рішень щодо їх підключення/відключення до/від електронної системи закупівель, усунення технічних збоїв в електронній системі закупівель прийнято рішення про відключення електронного майданчика e-Trade від електронної системи закупівель.

Нагадуємо, що раніше, згідно з наказами МЕРТУ, було прийнято рішення про відключення таких електронних майданчиків від електронної системи ProZorro:

  • «Електронна Платформа України» (наказ від 28.08.2017 № 1265);
  • UBiz (наказ від 08.09.2017 № 1308);
  • Best Bid (наказ від 06.02.2018 № 138);
  • ТОВАРНОЇ БІРЖІ «ДОЧІРНЄ ТОВАРИСТВО “КАПІТАЛ-ІСТ”» (наказ від 30.03.2018 № 464).

Таким чином, майданчик e-Trade став п’ятим, стосовно якого прийнято відповідне рішення про відключення від системи ProZorro.

Також на головній сторінці майданчика e-Trade розміщено повідомлення для користувачів: «Шановні користувачі! Товариство з обмеженою відповідальністю “Е.ТРЕЙД” повідомляє про припинення функціонування електронного майданчика, у зв’язку із чим просить НЕ здійснювати реєстрацію нових користувачів, НЕ формувати і НЕ оплачувати нових рахунків і НЕ розміщувати нових пропозицій. Послуги згідно пропозицій, розміщених користувачами до 04.04.2018 р., будуть надані у повному обсязі. Дякуємо за розуміння і просимо вибачення за завдані незручності!»

Ознайомитися детально з вищевикладеною інформацією можливо за посиланням https://prozorro.gov.ua/for-places

За матеріалами журналу «Радник в сфері державних закупівель»

Уряд продовжив пілотний проект із роботи Централізованої закупівельної організації

Шістнадцятого травня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо продовження пілотного проекту з організації роботи Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) до 31 грудня 2018 року. Рішення було ініційовано Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Ключовим завданням пілотного проекту ЦЗО є підвищення ефективності закупівель унаслідок об’єднання замовлень на типові товари у великі тендери із залучення кваліфікованих спеціалістів із закупівель. Такий підхід дасть можливість значно зменшити навантаження на тендерні комітети, яких сьогодні — понад 15 тисяч, та дасть змогу більш ніж 200 тисячам штатних працівників державних установ більше уваги приділяти своїм безпосереднім обов’язкам.

У 2017 році ЦЗО провела 13 процедур відкритих торгів за 35 лотами. У результаті проведення закупівель було укладено 22 контракти на загальну суму більш ніж 6,8 млн грн для 13 замовників. Серед них — Секретаріат Кабінету Міністрів України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство культури України, Міністерство юстиції України, Фонд державного майна та інші центральних органів виконавчої влади.

Рівень економії за укладеними договорами завдяки ЦЗО 2017 року склав більше 1 млн грн, або майже 13,1 % від очікуваної вартості предметів закупівлі. 

На цьому етапі реалізації пілотного проекту стане можливим використання рамкових закупівельних угод завдяки розробленню та впровадженню відповідної функції в системі електронних закупівель ProZorro.

Рамкові закупівельні угоди замовники укладають з одним чи кількома учасниками процедури закупівлі для визначення основних умов закупівлі окремих товарів і послуг, необхідних для укладення відповідних договорів про закупівлю протягом строку дії рамкової угоди.

На цьому етапі здійснення проекту також очікується збільшення кількості замовників з числа центральних та місцевих органів влади, розширення номенклатури предметів закупівель, а також створення електронної бази каталогів предметів закупівель.

Довідково

Створення Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) в Україні передбачено Стратегією реформування системи публічних закупівель до 2022 року.

Кабінет Міністрів України 23 листопада 2016 року затвердив постанову про запуск пілотного проекту з організації діяльності Централізованої закупівельної організації.

Мінекономрозвитку 12 січня 2017 року визначило державну установу «Професійні закупівлі» юридичною особою, відповідальною за виконання функцій Централізованої закупівельної організації в рамках реалізації пілотного проекту.

За матеріалами Прес-служби Мінекономрозвитку України

У ДАБІ пропонують змінити процедуру перевірки будівельних робіт

Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев вказав на необхідність кардинальної зміни підходів до концепції здійснення контролю за процесом будівництва. Про це повідомляє прес-служба ДАБІ України.

«Якщо дозвільна система сьогодні дійсно працює і кількість незаконних будівництв зменшено в рази, то на часі — зміна контролю. Ми пропонуємо запровадити поетапний огляд виконання робіт, щоб на певних етапах перевіряти об’єкт на міцність, надійність, відповідність проектним рішенням», — відзначив Олексій Кудрявцев.

Згідно з чинними процедурами, коли план перевірок формують на рік, то фактично перевірка об’єкта органами архбудконтролю може відбутися лише один раз за весь термін будівництва. При цьому роботи можуть перебувати як на початковій, так і завершальній стадії. «Іноді на перевірки ми виходимо вже на етапі введення об’єкта в експлуатацію, коли усунути порушення складно», — зауважив голова Держархбудінспекції.

Ліквідувати такі ризики можливо у випадку зміни підходів. «Ми пропонуємо в зручний для забудовника час виходити на перевірки та засвідчувати виконання певного етапу будівельних робіт. Та в розрізі цього піти ще далі. Якщо є якісь незначні порушення, то надавати консультацію, як їх усунути, не виписуючи одразу штрафні санкції та не зупиняючи будівництва. Натомість давати забудовникові можливість виправити зауваження. Якщо їх виправлено, то, будь ласка, будуйте далі», — розповів Олексій Кудрявцев.

За словами голови Держархбудінспекції, така концепція дасть можливість забезпечити публічність процесу будівництва: «Якщо забудовник порядний та в нього з документами все гаразд, то йому немає чого приховувати. У той же час будь-яка людина, яка хоче, наприклад, інвестувати в житлове будівництво, бачитиме, що є дозвіл на виконання будівельних робіт, певні етапи пройшли контроль, тож спокійно прийматиме рішення».

За матеріалами прес-служби Державної архітектурно-будівельної інспекції

Журнали

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» (з посиланням на номер журналу)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО