Щодо зазначення ПДВ

Редакція
545
20 Червня 2018
Щодо зазначення ПДВ
545
20 Червня 2018

«Доброго дня! Наше підприємство виграло тендер за процедурою відкритих торгів про надання послуг їдалень (послуги з постачання готової їжі з доставкою). Договір укладено, ми його виконуємо, ціну договору зазначено з ПДВ (в істотних умовах до тендерної документації ціну договору зазначено також з ПДВ). Замовник (комунальний заклад), посилаючись на пп. 197.1.1 п. 197.1 ст. 197 ПК України (про звільнення від сплати ПДВ), просить здійснити перерахунок за минулий період без врахування ПДВ та в подальшому не включати ПДВ до рахунків. Чи правомірно це? Чи не буде виставлення і оплата рахунків без ПДВ невідповідністю тендерній документації й тендерній пропозиції? Дякую».

Добрий день! Відповідно до пп. 197.1.1 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування (ПДВ) операції з постачання продуктів дитячого харчування й товарів дитячого асортименту для немовлят за переліком, затвердженим КМУ. Отже, замовник при проведенні процедури закупівлі повинен був визначити очікувану вартість без ПДВ, а учасники повинні були подавати свої пропозиції без ПДВ. Разом з тим у ситуації, що виникла, сторони мають право зменшити вартість договору відповідно до пункту 5 частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі». Тож для вирішення зазначеного питання можливо укласти додаткову угоду на зменшення вартості і визначити, що ця додаткова угода регулює правовідносини між сторонами договору з дати його укладення. І після цього здійснити перерахунок за минулий період без ПДВ, відповідно в подальшому постачальник виставлятиме рахунки без врахування ПДВ. Детальніше — у випуску журналу № 5 (80) за травень 2018 року на стор. 15–25.

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.