Чи можливе уточнення номенклатури товару в договорі про закупівлю?

Тетяна Мішта
693
9 Січня 2020
Чи можливе уточнення номенклатури товару в договорі про закупівлю?
693
9 Січня 2020

Питання від читача

«Доброго дня! Отримали лист від постачальника з пропозицією внести уточнення в номенклатуру назви товару за предметом закупівлі (договору). Наприклад, доповнити латинську назву товару, технічні параметри. Чи є заміна (корегування, уточнення) найменування (номенклатури) товару зміною предмета закупівлі (договору)? Чи є це покращенням предмета закупівлі (договору)?»

Відповідь експерта

Добрий день! Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), який установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави й територіальної громади, встановлює імперативну норму щодо зміни істотних умов договору про закупівлю.

Так, стаття 36 Закону однозначно встановлює вичерпний перелік випадків, у яких Закон дозволяє змінювати істотні умови договору про закупівлю. При цьому варто пам’ятати, що оскільки договір про закупівлю укладають згідно з вимогами Цивільного та Господарського кодексів України, то істотними умовами такого договору є умови про предмет договору, умови, що визначені Законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї зі сторін має бути досягнуто згоди. При укладенні господарського договору сторони зобов’язані в будь-якому випадкові погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Водночас Господарським кодексом України встановлено, що умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент)...

№ 1 (100) за січень

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в січні 2020 року

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель