Щодо дати видачі документів згідно зі статтею 17 Закону

Катерина Плашенко
1721
28 Вересня 2022
Щодо дати видачі документів згідно зі статтею 17 Закону
1721
28 Вересня 2022

Питання передплатника порталу

  • Добрий день! Підкажіть, будь ласка, який термін дії таких документів (по статті 17): витягу з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, або індивідуальної довідки, витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», інформаційної довідки або інформаційного листа від Міністерства юстиції України щодо розпочатого провадження у справі про банкрутство? Якщо, наприклад, переможець процедури закупівлі надасть їх з датою видачі на початку року тощо, чи будуть вони дійсними відповідно до законодавства?

Відповідь експерта із закупівель

  • Вітаю! Статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачені підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі та визначено ряд підстав, за наявності яких замовник повинен відмовити учаснику в участі в процедурі закупівлі. Цією ж статтею встановлено, яку саме інформацію та яким чином можна вимагати в учасника та / чи переможця тендеру, а яку не можна.

Акцентуємо увагу: у Законі відсутні конкретні вимоги щодо дати видачі документів для підтвердження учасником відсутності підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі згідно зі статтею 17 Закону.

Таким чином, замовник самостійно вирішує, яку дату видачі відповідного документа прописувати у вимогах тендерної документації. Наприклад, замовник може вимагати надання учасником відповідного документа зі строком видачі не раніше дати оголошення процедури закупівлі, або прив’язатися до початку місяця, у якому проводиться конкурентна процедура, або взагалі не вимагати конкретної дати видачі. Під час проведення оцінки тендерної пропозиції учасника замовник керується встановленими вимогами у тендерній документації.

Водночас, якщо замовник не заначив чіткого строку видачі документа у вимогах тендерної документації, то підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника, який надав документ, скажімо, з датою видачі на початок року, немає. Реальну практику АМКУ ти завжди знайдеш в електронному збірнику на цьому порталі:

Варто звернути увагу, що у період правового режиму воєнного стану в учасника можуть виникнути складнощі з отриманням документів згідно зі статтею 17 Закону, що зумовлено тим, що деякі єдині державні реєстри можуть не функціонувати або функціонувати не в повному обсязі. Не радимо замовнику встановлювати жорсткі строки видачі довідок, щоб не обмежувати коло учасників.

Для полегшення роботи замовника пропонуємо для використання в роботі шпаргалку щодо застосування замовником норм статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», яка стане у пригоді кожному замовнику (і навіть учаснику у певних випадках).

Більше важливої інформації читайте у статті «Перелік корисних посилань щодо застосування статті 17 Закону про закупівлі в умовах воєнного стану».

Виконати прямі приписи статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» разом з інструментами порталу RADNUK.COM.UA набагато простіше. Дивіться, як зручно та з посиланням на відповідні норми Закону вони згруповані:

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО