Перелік корисних посилань щодо нюансів укладення прямого договору за виключенням згідно з підпунктом 6 пункту 13 Особливостей

Олег Підгірський
2891
19 Травня 2024
Перелік корисних посилань щодо нюансів укладення прямого договору за виключенням згідно з підпунктом 6 пункту 13 Особливостей
2891
19 Травня 2024

Відповідно до підпункту 6 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та / або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проєкт договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (крім вимог, визначених пунктом 47 Особливостей), та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі), з урахуванням прийнятного відсотка перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, якщо такий прийнятний відсоток був зазначений у тендерній документації.

Зі змісту цієї норми ми бачимо, які обставини передують, а також яких умов потрібно дотриматись для її застосування. Проте у закупівельників залишаються запитання щодо правильного застосування цієї норми, які чітко не визначені, наприклад щодо строку укладення договору після відміни торгів. Щоб краще розібратися з нюансами укладення прямого договору за виключенням згідно з підпунктом 6 пункту 13 Особливостей, доцільно ознайомитись з такими статтями порталу RADNUK.COM.UA:

Радимо скористатися зразками для застосування пункту 13 Особливостей, які зібрані у статтях «Документи для обґрунтування закупівлі згідно з пунктом 13 Особливостей (частина 1)» та «Приклади документів для обґрунтування закупівлі за виключеннями згідно з пунктом 13 Особливостей (частина 2)».

Своєю чергою, у рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Закупівля робіт/послуг» розділу «Зразки документів». За результатом її опрацювання встановлено актуальність таких зразків.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО