Мінекономіки про термін укладення прямого договору після відміни відкритих торгів

Ганна Довгая
1520
21 Березня 2024
Мінекономіки про термін укладення прямого договору після відміни відкритих торгів
1520
21 Березня 2024

У цій статті поговоримо про строк укладення прямого договору після відміни відкритих торгів, зокрема за яких умов можна скористатись пп. 6 п. 13 Особливостей у наступному році, якщо відкриті торги не відбулись у попередньому.

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено такий запит від Радника: чи є визначений термін укладання прямого договору після відміни відкритих торгів у разі неподання жодної пропозиції?

Наприклад: торги не відбулися 30.12.2023, а 01.02.2024 буде укладений прямий договір з цієї підстави.

У випадку, якщо замовник запланував здійснення закупівлі, відобразив її в річному плані та оголосив закупівлю за процедурою відкриті торги, орієнтуючись на наявні власні потреби у предметі закупівлі саме на 2023 рік, вважаємо, що відміна у 2023 році процедури відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій унеможливлює укладання прямого договору за підпунктом 6 пункту 13 Особливостей у 2024 році, оскільки закупівля, проведена у минулому році, відображає фактичну наявну потребу в закупівлі 2023 року та вимагає реєстрації бюджетних та фінансових зобов’язань з подальшим здійсненням відповідних платежів попереднього бюджетного періоду за рахунок видатків наступного періоду, що суперечитиме бюджетному законодавству.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО