Перелік корисних посилань щодо оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю

Олег Підгірський
2996
22 Травня 2022
Перелік корисних посилань щодо оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю
2996
22 Травня 2022

За роз’ясненням Міністерства економіки України «Щодо здійснення закупівель у період воєнного стану» від 04.03.2022 № 3304-04/9225-06 процедури закупівель та спрощені закупівлі, розпочаті до введення правового режиму воєнного стану в Україні, завершуються у порядку, визначеному Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон).

Відповідно до пункту 12 частини 1 статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме звіт про виконання договору про закупівлю — протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання.

Ця норма не зупинена в умовах воєнного стану, тому все ж таки замовникам доведеться оприлюднювати звіт про виконання договору про закупівлю з настанням обставин, визначених пунктом 12 частини 1 статті 10 Закону. Таким чином, актуальним для вас залишаються питання, висвітлені в таких публікаціях:

  1. «Дев’ять актуальних запитань щодо звітування про виконання договору про закупівлю», у якій ви можете знайти відповідь і на своє питання щодо такого звітування.
  2. «А ви прозвітували про виконання договору про закупівлю? Показуємо спосіб перевірки», де описано лайфхак самоперевірки.
  3. «Ведеться претензійна робота. Оприлюднюємо звіт про виконання договору про закупівлю чи ні?», у якій експерт надає роз’яснення щодо дій замовника стосовно звіту, у той час коли щодо необхідного договору ведеться претензійна робота.
  4. «Помилково оприлюднено звіт про виконання договору про закупівлю: який вихід?», де замовник отримає відповідь на відповідне питання.

Якщо в умовах правового режиму воєнного стану ви не оприлюднили звіт про виконання договору та не могли цього зробити у встановлені строки, тоді краще його оприлюднити з пропуском строку, визначивши окремим протокольним рішенням цей пропуск як незалежні від замовника обставини, у зв’язку з чим пропущено строк. Можете скористатися зразком протоколу про визначення помилки у випадку пропуску строку для оприлюднення звіту про виконання договору у відповідності до п. 12 ч. 1 ст. 10 Закону, розміщеним на порталі RADNUK.COM.UA. Краще все ж таки пом’якшити відповідальність через пропуск строку оприлюднення, ніж отримати штраф у зв’язку з неоприлюдненням звіту.

А якщо ви досі запитуєте, чи потрібно публікувати звіт про виконання договору, укладеного за Постановою № 169, то стаття «Коли та чи потрібно публікувати звіт про виконання договору, укладеного згідно з Постановою № 169» саме для вас!

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО